Belediye ekipleri hastalara ulaşılmasını sağladı

belediye-ekipleri-hastalara-ulasilmasini-sagladi_b4bb284.jpg

SAMSUN (AA) – Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolunu açarak hastanın ambulansla sağlık kuruluşuna sevkini sağladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışına karşı büyükşehir belediyesinin, 300 iş makinesi ve 400 kişiden oluşan karla mücadele ekipleriyle mücadale verdiği belirtildi.

Yağışın özellikle kırsal kesimlerde hayatı güçleştirdiği ve hastayı almak üzere yola çıkan ambulansların zaman zaman yolda ilerleyemediğine işaret edilen açıklamada, Alaçam ve Terme ilçelerinin kırsal mahallelerinde rahatsızlanan hastalara ulaşmak için yola çıkan sağlık ekiplerinin de yoğun kar nedeniyle kapanan yollarda ilerleyemediği için büyükşehir belediyesi ekiplerinden yardım istediği kaydedildi.

Açıklamada yardım çağrısı üzerine ekiplerin hızla bölgeye yönlendirildiği dile getirilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Hızla olay yerine hareket eden karla mücadele araçları yolları açarak, 112 Acil Sağlık ambulanslarına en kısa zamanda ulaştı. Tekrar yola koyulan ambulanslar, kısa sürede hastalara ulaşarak ilk müdahaleleri yaptılar. Köylerinden alınan hastalar yine büyükşehir ekiplerinin eşliğinde hastaneye zamanında ulaştırıldılar.”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hastaların hastanelere zamanında ulaştırılması konusunda çok hassas davrandıklarını, aynı hassasiyeti vatandaşlardan da beklediklerini belirterek, “Vatandaşlarımız lütfen asılsız ihbarlarda bulunup ekiplerimizi oyalamasın. Önceliğimiz hastalar ve acil durumda olanlar. Yollarını açtırmak için asılsız ihbarlarda bulunanlar belki de bir vatandaşımızın hayatıyla oynadığını unutmasın. Bu konuda herkesten duyarlı olmasını rica ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum