Bekir Bozdağ: “Bazı Yunanlı bakanların Türkiye hakkındaki haksız ve provakatif açıklamaları, Yunanistan’ın yararına değildir”

bekir-bozdag-1510991524-1519635830.jpg

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Bazı Yunanlı bakanların Türkiye hakkındaki haksız ve provakatif açıklamaları, Yunanistan’ın yararına değildir. Türkiye’nin duruşunu zaaf olarak değerlendirmek, akıllı ve ileri görüşlülerin yapacağı iş değildir” sözlerini kaydetti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, bugün sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Bozdağ, yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin, Yunanistan ile ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek için pek çok olumlu adım attığını belirterek, “Bu gerçeğe rağmen maalesef Yunanistan’daki bazı kifayetsiz siyasiler, Türkiye Yunanistan ilişkilerini bozmak için uğraşıyor” dedi.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilerinin daha da iyi olmasından yana olduğunu vurgulayan Bozdağ, şu sözleri kaydetti: “Bazı Yunanlı bakanların Türkiye hakkındaki haksız ve provakatif açıklamaları, Yunanistan’ın yararına değildir. Türkiye’nin duruşunu zaaf olarak değerlendirmek, akıllı ve ileri görüşlülerin yapacağı iş değildir. Herkes bilmeli ki; Türkiye, kimseye haksızlık yapmaz; kimsenin hakkına el uzatmaz; kimsenin de kendisine haksızlık yapmasına ve hakkına el uzatmasına izin vermez. Tarih, buna tanıktır. Bunu, tekrar tekrar test etmenin kimseye yararı yoktur.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum