Batı Karadeniz sahilinde telef olmuş sığırların bulunması

DÜZCE (AA) – Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Batı Karadeniz sahilinde telef olmuş sığırların bulunması ile ilgili “Bulunan 7 hayvanın 3’ünde Romanya ülkesinin kulak küpesi mevcut. Diğer dört tanesinde ise kulak küpesi yok, kaybolmuş da olabilir. Daha fazla ayrıntı elimizde mevcut değil.” dedi.

Vali Dağlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akçakoca sahillerine 5 gün içerisinde 7 adet büyükbaş hayvanın telef olmuş halde kıyıya vurduğunu söyledi.

Bölgede 3 gün içerisinde 7 hayvana rastlandığını belirten Dağlı, “7 danadan 3 tanesindeki küpelerden Romanya plakası bulundu. Bulunan 7 hayvanın 3’ünde Romanya ülkesinin kulak küpesi mevcut. Diğer dört tanesinde ise kulak küpesi yok, kaybolmuş da olabilir. Daha fazla ayrıntı elimizde mevcut değil. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza durumu bildirdik.” diye konuştu.

Sahilde bulunan danaları herhangi bir hastalığa yol açmaması açısından usulüne uygun bir şekilde belediye ekiplerince gömüldüğünü ifade eden Dağlı, şöyle konuştu:

“Hayvanlar telef olduğu için herhangi bir inceleme veya araştırma yapılamıyor. Veterinerlik yönünden de anlaşılamayacağı için bir araştırma da yapılamadı. Bölgede başka hayvan olup olmadığı konusunda araştırmalarımız devam ediyor.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum