Başkan Çelik, “Şehrimizi kalkındırmaya devam edeceğiz”

baskan-celik-sehrimizi-kalkindirmaya-devam-edecegiz_db8880c.jpg

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği Yerel Yönetimler 2017 Yılı Değerlendirme ve 2018 Yılı Çalışma Kampı Toplantısı’na katıldı. Başkan Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Milletvekillerinin de katıldığı toplantıda üç yılda yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı. Başkan Çelik, Kayseri için gece gündüz çalıştıklarını belirtti ve şehrimizi kalkındırmak için aynı hızla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

AK Parti Yerel Yönetimler 2017 Yılı Değerlendirme ve 2018 Yılı Çalışma Kampı Toplantısı’na Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Ekonomi Eski Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekilleri Hülya Nergis ve Sami Dedeoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe belediye başkanları, ve ilçe başkanları katıldı.

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nden de bahseden ve 4 milyar TL’lik yatırımla 147 yıllık belediyecilik tarihinin en büyük projesi olduğunu dile getiren Başkan Çelik, “Bir taraftan belediyeyi yönetirken şehrin ekonomisini de büyütmek istiyoruz” dedi ve Beydeğirmeni Toplu Besi Bölgesi hakkında bilgi verdi. 5,5 milyon metrekare arsanın alt yapısını hazırlayarak besicilere vereceklerini ifade eden Çelik, Haziran, Temmuz gibi arsaların hak sahiplerini verilmeye başlanacağını söyledi. Başkan Çelik, projenin şehrimize organize sanayi kadar ekonomik değer katacak bir proje olduğunu kaydetti.

Yeşil alan yatırımlarından da bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, 29 Nisan’da Keykubat Kent Park’ta çok büyük bir ağaçlandırma çalışması yapacaklarını dile getirdi. İlçelere yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Çelik, “Kent merkezinde ne varsa ilçelerde de o olsun mantığıyla çok büyük yatırımlar yaptık” dedi. Başkan Mustafa Çelik, Kadın ve Gençlik Merkezleri, alt ve üst yapı yatırımları, tarım ve hayvancılığa destek çalışmaları gibi yatırımların önemini vurguladı.

“HİZMET GÖTÜRÜLMEYEN İNSAN KALMAMIŞ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in sunumunun ardından bir değerlendirme yapan Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, yapılan çalışmalar için teşekkür etti. Üç yıla bu kadar çok icraatın sığdırılmış olmasından dolayı tebrik eden Yıldız, “Diğer illerle karşılaştırdığımızda Kayseri’nin modern yüzü tarihle birleştirilmiş. Dokunmadığınız insan katmanı kalmamış. Fakir, zengin ayrımı olmaksızın her kesime hizmet götürülmüş. Tebrik ediyorum” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum