Başbakan Yıldırım: FETÖ ile Türkiye'nin anamuhalefet partisi aynı safta

basbakan-yildirim-feto-ile-turkiyenin-anamuhalefet-partisi-ayni-safta_f544c73.jpg

ANKARA

Başbakan Binali Yıldırım, İkiz Kuleler’de düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda yaptığı konuşmada, şuranın 2017’nin ilk günlerinde yapılmasının ekonomi açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Değerlendirme kuruluşlarının ekonomiyi değerlendirmekten ziyade Türkiye’deki istikrar ve güveni sekteye uğratmak, ülkenin gelişmesini geciktirmek için her türlü gayreti gösterdiklerini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Biz ekonomimize, milletimize, iş adamlarımıza güveniyoruz ve bugüne kadar bu oyunları nasıl boşa çıkardıysak son zamanlarda sahnelenen bu oyunu da boşa çıkaracağız. 2017 bazılarının sürekli olarak karamsarlık pompaladığı bir yıl olmayacak, aksine Türk ekonomisinin tekrar şaha kalkacağı bir yıl olacaktır Sayın Cumhurbaşkanım. Bugün bir sorumluluk almak üzere bu salondasınız. Cumhurbaşkanımızın geçmiş yıllardan beri söylediği bir şey var. TOBB, iş camiamızın en büyük çatı örgütü. Dolayısıyla bünyesinde 1,5 milyon üye var. Her bir üye bir kişiyi istihdam etse 1,5 milyon yeni iş alanı, yeni aş anlamına geliyor. İşte bugün burada Cumhurbaşkanımız da ifade etti, en az bir. Bu sayıyı artırdığımız zaman iki olunca 3 milyondan bahsediyoruz. Siz ekonomiyi büyütmek için insanlarımıza yeni iş alanı oluşturmak için bir adım attığınızda biz de iki adım atacağız. Bu yükü sadece size taşıtmayacağız.”

“Gereken tedbirleri alıyoruz”

Mesleki eğitim programı için istihdam alanı oluşturduklarını, bütün bunlarla en az 2 milyon vatandaşa yeni iş imkanı açılacağını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

“(Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben) Sizin uzun zamandan beri TOBB’a yaptığınız çağrı bugün karşılık buldu. Bu hayırlı programı burada sizin riyasetinizde başlatmış oluyoruz. Ülkemiz için ve bu istihdamdan yararlanacaklar için güzel bir iş oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir yandan demokrasimizi kesintiye uğratmaya çalışan şer odaklarıyla mücadele ederken, hain darbe girişimini bertaraf ederken, bölücü terör örgütü ile amansız mücadele verirken, sınır ötesinde ülkenin güvenliğini sağlamak üzere Fırat Kalkanı Operasyonu’nu sürdürürken diğer yandan da ekonomimizin bölgesel ve küresel etkilerden en az etkilenmesi için gereken tedbirleri alıyoruz.”

“Milletin takdirine sunuyorum”

Halk oylamasında milletin her şeyi enine boyuna değerlendirip kararını ona göre vereceğini dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben şöyle bir şey söyledim. Dedim ki, ‘PKK, FETÖ, HDP, hayır diyorsa biz, tabii ki evet diyeceğiz.’ Fakat onlardan ses çıkmadı, ses CHP’den geldi. CHP başladı, ‘Bu ne biçim konuşuyor Başbakan böyle şey olur mu’. Bu çok manidar ve düşündürücü. CHP’nin Türkiye’nin, Cumhuriyet’in kuruluşundan beri Türk siyasi hayatında var olan Atatürk’ün partisinin, bugün bölücü marjinal örgütlerin ağına düşmesi bu ülkeye yakışmıyor. Sırtını dağa yaslamış, bölücü terör örgütlerine yaslamış, ülkenin demokrasisini yok etmeye çalışan FETÖ ile Türkiye’nin ana muhalefet partisinin aynı safta yer almasını ben milletin takdirine sunuyorum.”

Binali Yıldırım, halk oylamasında milletin her şeyi değerlendireceğini ve ülkenin aydınlık yarınları için en isabetli kararı vereceğine inandığını dile getirerek, TOBB camiasına ekonominin, iş aleminin geleceği için ortaya koydukları dayanışmadan dolayı teşekkür etti.

Muhabir: Mümin Altaş-Enes Duran-Merve Yıldızalp

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum