Sağlık çalışanlarına 4 aydır ek ödeme yapılmıyor

basaksehir-sehir-hastanesi-saglik-calisanlarina-4-aydir-ek-odeme-yapmiyor-784097-5.jpg

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde sağlık çalışanları döner sermayeden ek ödemelerini yaklaşık dört aydır alamadı.

Mayıs ayında büyük reklamlar yapılarak açılan şehir hastanesinde birçok sağlık emekçisi mağdur edildi. Çok sayıda uzman doktor ve pratisyene ataması yapılan hastanede yeterli bütçe olmadığı gerekçe gösterilerek ek ödemeleri yatırılmadı.

Haziran ayından itibaren tüm çalışanlara döner sermaye yatırılmadığına dikkat hastane çalışanları, “Başhekim ve yardımcılarıyla görüştüğümüzde bize hastanenin şuanda kendisini döndürecek kadar para kazanmadığını söylediler. Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğü ve oradan bir bütçe talep edileceği bir kararnameyle çalışanlara dağıtılacağı söylendi. Eylül ayı içerisinde döner sermeyenin dağıtılacağı bildirildi ancak hala böyle bir durum söz konusu değil. Yaşanan mağduriyete ilişkin ‘Başakşehir Şehir Hastanesi’nde döner sermaye rezaleti’ başlığı altında ekşi sözlükte birçok yorum yapıldı” ifadelerini kullandı.

Ayrıca hastane çalışanı başhekimlikten konuya ilişkin görüşme talep ettiklerini ancak hala taleplerine geri dönüş alamadıklarını belirtti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum