Balonlarda 15 milyon liralık uyuşturucu bulundu

5bf7c9e966a97ca8f263fae4.jpeg

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gün Büyükçekmece ve Zeytinburnu’nda iki farklı operasyon gerçekleştirdi. Narkotik ekipleri, ele geçirilen uyuşturucu maddelerin piyasa değerinin 15 milyon lira olduğunu açıkladı.

ŞOFÖR 20 BİN LİRA RÜŞVET TEKLİF EDİNCE…

Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri uygulama yaptığı sırada bir 34 SR 564 plakalı kamyonetten şüphelenerek aracı durdurdu. Trafik polisleri kamyonetin evrakını incelemeye başladı. Kamyonet sürücüsü M.A. muayenesi olmadığı için polis ekiplerine 20 bin lira rüşvet teklif etti.

Durumdan şüphelenen polis ekipleri kamyoneti aramak istedi. Trafik polisleri kamyonette uyuşturucu madde bulunca durumu Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine iletti. Narkotik ekipleri kamyonette yaptığı aramalarda 367 kilo skunk ele geçirildi. Olayla ilgili kamyonet sürücüsü M.A. yakalanarak gözaltına alındı.

KIRTASİYEDEN BALON ALINCA OPERASYON BAŞLATILDI 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ikinci operasyonu ise Zeytinburnu’nda düzenledi. Narkotik ekiplerinin fiziki takibinde olan uyuşturucu satıcısı, kırtasiyeden bir poşet çocuk balonu alıp depo olarak kullandığı iş yerine gelince, ekipler uyuşturucu maddelerin bu balonların içine koylarak çıkartılacağı ihtimali üzerine harekete geçti.

Polis ekipleri şüphelilerin kullandığı iki ayrı depoya düzenlediği baskında Ö.A. ve M.Ü.’yü yakalayarak gözaltına aldı. Yapılan operasyonda 133 kilo skunk, 20 kilo eroin ve 50 bin ecstasy hap ele geçirdi. Narkotik polisleri şüphelilerin yakalanmamak için balonların içerisine eroinleri doldurarak çocuk oyuncaklarıyla birlikte sevkıyat yapacaklarını söyledi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum