Balıkesir’de iğrenç olay! İki erkek öğrenciyi evine götüren öğretmen…

260420191135570010507.jpg

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Bahçelievler İlkokulu’nda rehber öğretmen Ö.A. (40), iki erkek öğrenciyi evine götürerek taciz ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Burhaniye ilçesinde bulunan Bahçelievler İlkokulu rehber öğretmeni evli ve 2 çocuk babası Ö.A. iddiaya göre, önceki gün yaşları 9 ve 11 olan iki kardeşi evine götürerek tacizde bulundu. Öğretmenlerinin yanından ayrılarak evlerine dönen çocuklar, durumu annelerine anlattı. Bunun üzerine aile, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek öğretmen Ö.A. hakkında şikayetçi oldu. Dün akşam saatlerinde Ö.A’nın evine giden polis ekipleri, taciz zanlısı öğretmeni gözaltına aldı. Sağlık muayenesi için Burhaniye Devlet Hastanesine götürülen Ö.A., emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Ö.A. savcılık ifadesinin ardından, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Rehber öğretmen Ö.A’nın yine taciz suçlamasıyla devam eden bir davasının daha olduğu öğrenildi.

TACİZİ PROTESTO ETTİLER

Burhaniye ilçesinde, evli ve 2 çocuk babası rehber öğretmen Ö.A.’nın 2 erkek kardeşi evine götürerek taciz ettiği iddiasıyla tutuklanmasının ardından bir grup Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak, taciz olayını protesto etti.

Grup adına basın açıklaması yapan Ömer Faruk Ulus, çocuk istismarlarının önüne geçilmesini ve bu konuda gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Çocuğu aynı okulda öğrenim gören Nurşah Arkan da “Oğlum da aynı okula gidiyor. Olayı duyduktan sonra uykularım kaçtı. Öğretmenin daha önceden sabıkası olduğu söyleniyor. Mülki amirlerimiz bunun sabıka kaydına bakmıyor mu?” dedi.

Kaynak:DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum