Bakan Tüfenkci, Kuzey Çevreyolu çalışmalarını inceledi

bakan-tufenkci-kuzey-cevreyolu-calismalarini-inceledi_ab1baa0.jpg

Malatya’da yapımına başlanılan Kuzey Çevreyolu çalışmalarını yerinde inceleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yetkililerden detaylıca bilgi aldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya ziyareti sırasında geçtiğimiz sene yapımına başlanılan Kuzey Çevreyolu inşaatında incelemelerde bulundu. Kuzey Çevreyolu projesinin hangi aşamada olduğu konusunda karayolları yetkililerinden detaylıca bilgiler edinen Bakan Tüfenkci, projede yolun Sivas yoluna kadar olan kısmının 2018 sonuna kadar tamamlanması hedefinin olduğunu belirtti. Tüfenkci, projenin tamamının ise 2020 yılının sonu olarak planlandığını kaydetti. Projeyi yapım aşamasının yakından izlenildiğini dile getiren Tüfenkci, “İnşallah bizler maddi anlamda, arkadaşlarımız teknik anlamda hep beraber yakın takibimizle Malatya’ya yakışır, Türkiye’nin gelişmesine, Türkiye’nin doğusuyla batısının, kuzeyiyle güneyinin birleştiği bu kavşak noktasında, hem şehir geçişlerini rahatlatacak hem de maliyet noktasında katkı sağlayacak çevre yolumuzu bitirmiş oluruz. Malatyalılar uzun yıllardır bu projeyi duydukları için yapılıp yapılmadığı, başlanıp başlanmadığı noktasında, başlandığı halde, ihale edildiği halde hep soru işaretleri vardı. Bugün sizler de gördüğünüz gibi proje başladı, devam ediyor, inşallah bir an önce süresi içinde bitirilerek, ülkemize katkı sağlayacak, ekonominin gelişmesine katkı sağlayacak bir proje olacak. Bu Malatya’nın kalkınmasına, Elazığ’ın gelişmesine, Bingöl’ün değişmesine de vesile olacak bir proje” ifadelerini kullandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye inceleme ziyareti esnasında Malatya Valisi Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da eşlik etti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum