Bakan Soylu: “Zalimin bayrağını değil, mazlumun bayrağını savunuyoruz”

suleyman-soylu-68bb0c.jpg

Emniyet Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümü nedeniyle şehit ve gazi aileleri için yemekli program düzenlendi.

’’Bu toplantılar bizim gözümüzle gördüğümüzden daha kalabalık, çünkü şehitlerimiz manevi varlıklarıyla bizlerle beraberdir’’ diyen Soylu, ’’Allah onlardan da, sizlerden de, 173 yıldır bu teşkilata emek veren, vatanın ve milletin emniyeti için canını ortaya koyan herkesten razı olsun’’ diye konuştu.

Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

’’Teknolojik üstünlüğümüz, dijital üstünlüğümüzü ne kadar arttırsak güvenliğimiz, asayişimiz, huzurumuz daimi noktaya gelir’’

Terörle mücadelede çok etkili olacak bir kamera üretildiğini açıklayan Soylu, ’’El birliğiyle teknokentimizde öyle bir şey üretildi ki, daha önce birkaç kez denedik, kullandık olmadı ama en sonunda gerçekleşti. Gece ve siste yaklaşık 500 metreden 1 kilometre ötesini çok rahatlıkla görebileceğimiz yerli bir kamera üretildi. Artık siste terör örgütünün veya herhangi bir anlayışın gelip baskın yapabilmesine imkan yok. Sınırlarımız çok daha iyi gözetlenecek. Güvenlik kuvvetlerimiz bu milli ve yerli yazılımla araçlarında giderken farlar yanmadan 300-500 metre civarını çok rahat görebilecekler. Teknolojik üstünlüğümüz, dijital üstünlüğümüzü ne kadar arttırırsak güvenliğimiz, asayişimiz, huzurumuz daimi noktaya gelir. Artık yaklaşık 2-3 saniye içerisinde yeni kimlik kartları ve bir okuyucuyla beraber güvenli seyahatler için gerekli kontroller yapılabilecek. Yani bir taraftan ülkemizin gücünü, diğer taraftan da teknolojik kabiliyetleri yükselterek halkımızın huzurunu, güvenliğini sağlayabilecek dijital alt yapıdan personel kapasitesine kadar bu kurumu çağın ve ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yeniliyoruz’’ diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum