Bakan Soylu: “Trafikteki ölümlerde yüzde 32 azalma var”

news_5c44360dcfb167c48bd07449bbe93239-750X422.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Eyüp İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bayramlaştı.

“İZMİR-İSTANBUL OTOYOLU 2019 YILINA VURULAN EN ÖNEMLİ MÜHÜRLERDEN BİRİSİ”

Bakan Soylu, yaptığı açıklamada “Dün Hakkâri’de Şehit Bedirhan Karakaya üst bölgesinde bulunurken, Sayın Cumhurbaşkanımız ile orada görev yapan polis özel harekâtımız, jandarmamız, askerlerimiz. Onlarla birlikte Sayın Cumhurbaşkanı bayramlaştılar. Kendisine bugün buraya geleceğimizi söyleyince, hem selâmlarını hem bayram dileklerini ilettiler. Bir bayram daha birlikteyiz. Bayramı huzur içerisinde bir arada geçiriyoruz. Duamız hep bu olmuştur. Allah bu memlekete birlikte huzur içinde bayramlar geçirmeyi nasip etsin. Hem coğrafyamızın, hem insanlığımızın buna ihtiyacı var. Etrafımızdaki coğrafyada yaşananlara şahidiz ve kalbimizle, vicdanımızla, bu acıların her birini hissediyoruz. Geçen günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız iki önemli açılış yaptı. Bunlardan birisi Şehir Hastanesi ki, gezip gördüğümüzde insanımızı nasıl bir hizmetle karşılayabileceğimizi hissettiğimizde göğsümüz kabardı. Hani derler ya; ‘5 yıldızlı otel gibi… Onun fersah fersah üstünde.’ Ondan önce İzmir-İstanbul Otoyolu ile yaptığı açılış 2019 yılına vurulan en önemli mühürlerden biri.” ifadelerini kullandı.

“TRAFİKTEKİ ÖLÜMLERDE YÜZDE 32 AZALMA VAR”

Bayram öncesinde trafikte tedbirler aldıklarını da ifade eden Soylu, “Biz hükümet olarak da yerel yönetimler olarak da çok güçlüyüz. Yıl başından itibaren trafik ile ilgili aldığımız tedbirlerle birlikte, trafikteki ölümlerde yüzde 32’lik bir azalma söz konusu. Bu önemli bir rakam. Bayramda yollarımızda neredeyse 10 km’de bir denetim ve tedbirlerimizi ortaya koyduk. Dönerken de bunu sağlayacağız ve devam edeceğiz. Özelikle kazaların olmaması için büyük çaba sarf ediyoruz.” diye konuştu.

“SADECE TÜRKİYE DEĞİL, DÜNYADAKİ TÜM MAZLUMLARIN UMUDUYUZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ise konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başladı. Kaya, “Ben de artık bir Eyüplü’yüm. Komşuyuz. Seçim çalışmalarında da birlikte çalıştık. Bundan sonra Eyüp’teki tüm gönüllere dokunmak üzere birlikte çalışacağız. Dünyanın dört bir yanında huzurun, refahın hakim olması için Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çalışıyoruz. AK Parti teşkilatı, milletin ve mazlumların umudu olmuş bir siyasi hareket. Sadece Türkiye değil, dünyadaki tüm mazlumların umuduyuz. Allah’ın izniyle, teşkilatımızın gayretleriyle Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız. Bayramınız mübarek olsun. Rabbim, bizi nice bayramlara birlikte eriştirsin.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum