Bakan Pakdemirli’den küskün partililere mesaj: Barışmamız lazım

1555771824258-pakdemirli.jpg

“Teşkilatta arada kırgınlıklar oluyor. Adaylarımız sınırlı, her zaman herkese buralarda rol bulunamıyor”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yerel seçimlerden sonra AKP İzmir İl Başkanlığı’na atanan Kerem Ali Sürekli‘yi ziyaret etti. Burada partililere birlik olunması mesajı veren Bakan Pakdemirli, “Bizim tek sürekli görevlerimiz AK Parti üyeliğimiz. Önce kendi insanımıza sahip çıkmamız lazım. Kendi küslerimizle barışmamız lazım. Kendi insanımızla iyi olamıyorsak başkalarının ne oyunu ne de gönlünü alırız” dedi.

‘Kendi küslerimizle barışmamız lazım’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli partiye küsmemek gerektiğini vurguladı. Kerem Ali Sürekli ile uzun yıllara dayanan yol arkadaşlığı bulunduğunu da söyleyen Bakan Pakdemirli, “O da benim gibi bu işlerde makam mevki aramadan hep koşmuş bir arkadaşımız. Ben de 24 Haziran seçimlerinde aday adayıydım, gösterilmedim ama çok çalıştık. Bizim tek sürekli görevlerimiz AK Parti üyeliğimiz. Benim de bu görevim bir gün bitecek. Ama AK Parti üyeliğimizde hep buluşacağız. Teşkilatta arada kırgınlıklar oluyor. Adaylarımız sınırlı, her zaman herkese buralarda rol bulunamıyor ama buralarda havlu atmak, pes etmek olmamalı. En nihayetinde Sayın Cumhurbaşkanımız, partimiz iyi çalışanı biliyor. Hoş sedanın sürmesi için çalışmamız lazım. Milletvekilliğinden daha önemli bir görev olan il başkanlığını Kerem Ali Sürekli, Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldı. İzmir’de görevine başladı. Bundan sonrasında artık bizi hem kolay aynı zamanda zor da bir görev bekliyor. Önce kendi insanımıza sahip çıkmamız lazım. Kendi küslerimizle barışmamız lazım. Kendi insanımızla iyi olamıyorsak başkalarının ne oyunu ne de gönlünü alırız. İl Başkanımızla bunu en kısa sürede oluşturacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

‘Seçmen hem olumlu hem de olumsuz mesaj verdi’

31 Mart yerel seçimlerine yönelik değerlendirmelerde de bulunan Bekir Pakdemirli, şunları söyledi:

“Sandıklara sahip çıkmanın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bir oy önemli diyoruz ya, bir oyun gerçekten önemli olduğunu gördük. Seçmen bize hem olumlu hem de olumsuz mesaj verdi. Toplam olarak tüm belediyelerde 754 AK Parti, 235 MHP olmak üzere 984 Cumhur İttifakı, buna karşılık 360 belediyede de Millet İttifakı alıyor. İzmir özelinde ise Nihat Zeybekci’nin adaylığı önemliydi. Beni de sevindirdi. İzmir’e yönelik, geleceğe yönelik hayallerimiz vardı. Nihat Zeybekci’nin bunu gerçekleştireceğine son güne kadar inandım. Ama İzmir’de demek ki tam anlamıyla gönüllere giremedik. Ama hem oyumuzu arttırdık hem de daha çok gönüllere girdik. 7 belediyeden 4’e düşülmüş olması bizleri üzdü. Buralarda da kıl payı kaçan belediyelerimiz var. Seçim sürecinden sonra bu değerlendirmeler yapıldı ve yapılıyor. Gönül işi diyoruz. Ama demek ki bu ilçelerde gönüllere giremedik. 4 ilçemiz var. Burada büyük sorumluluk düşüyor.

AK Parti belediyeciliğini ciddi anlamda gösterebilirsek, 4 belediyeyi 30 belediyeye çıkarmamamız için hiçbir neden yok. CHP’li belediyeler enkaz devraldık diye yazmaya başlamışlar. Yahu sizler bunları bilmiyor musunuz? İki yeni belediye aldık. Alanlar Ankara’ya bana da geldiler. Büyük borçları olduğunu söylediler. Ben de onlara bu işin lamı cimi yok. Enkaz devraldık diye konuşmak yok. İlk günden topu taca atmak yok. Bu bizim partimizin işi değil dedim.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum