Bahçeli’nin danışmanı: Fitne ateşini taşıyan AKP’liler…

AKP-MHP.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, AK Parti’de bazı isimlerin iki partinin ittifak kurmasını istemediğini ve ‘fitne ateşine odun taşıdıklarını’ iddia etti. Çiçek, bu kişilerin Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Ahmet Davutoğlu, Numan Kurtulmuş ve Ömer Çelik olduğunu ileri sürdü.

Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek, “Kriptolar mutlu, zil takıp oynuyorlar” başlığıyla yayımlanan yazısında Bahçeli ve Erdoğan’ın ittifak açıklamalarını değerlendirdi.

AK Parti yönetiminde bulunan bazı kişilerin MHP ile ittifak yapmak istemediğini savunan Çiçek, “AKP içindeki Kürtçü-FETÖ’cü damar bundan büyük rahatsızlık duymaktaydı. Her fırsatta ‘bu ittifaka nasıl fitne sokabiliriz, bu ittifakı nasıl bozabiliriz’ diye gayret ettiler. MHP’nin yerel seçimlerde Cumhur ittifakının prensiplerini güçlü kılma adına önerdiği ittifakı içlerine sindiremediler ve bu konuda fitne ateşine sürekli odun taşıdılar” dedi.

Çiçek’in yazısından ilgili bölüm şöyle;

AKP içindeki kripto pkk’lılar, kripto fetö’cüler, kripto ABD ajanları artık mutlu olabilirler.

15 Temmuz sonrası, Türkiye ve bölgemizdeki şartların doğurduğu, Türkiye’deki milli mücadele noktasında yanyana gelen AKP-MHP arasındaki ittifak sona erdi. Bülent Arınçlar, Bekir Bozdağ’lar, Ahmet Davutoğlu’lar, Numan Kurtulmuşlar, Ömer Çelik’ler artık mesut ve bahtiyar olabilirler. Bu isim ve benzerleri hayatları boyunca MHP’yi hiç sevmediler, MHP’yi hiç istemediler. AKP’nin MHP sayesinde milli bir çizgiye gelmesinden en çok bunlar rahatsız oldular. Hepsinin ortak özelliğinin de geçmişte fetö ve pkk’ya eylem ve söylemleriyle destek olan kişiler olmasıdır. AKP içinde fetö ve pkk’ya en çok destek olan eylem ve söylem bu isimlerden gelmiştir.

15 Temmuz sonrası yerli ve milli davranmaya başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan maalesef bunlara yenilmiş ve bu duruş konusunda yalnız kaldığını bir kez daha göstermiştir.

MHP, Cumhur ittifakının protokolünde yazan “Türkiye’nin inşası için yola çıkmış, şeffaf, bağımsız, kirli hesaplardan uzak, hasbi duygularla kurulmuş…” cümlelerini bugüne kadar harfiyen yerine getirmiş ve bu konuda en çok hassasiyet sergileyen parti olmuştur. Cumhur ittifakına zarar verebilecek her türlü eylem ve söylem karşısında önlemini almıştır. Hatta bu noktada, bu ittifaka zarar verebilecek açıklamalar yapan partideki yöneticileri bile görevlerinden uzaklaştırmıştır. MHP hep samimiyet göstermiş, hep fedakârlık yapmıştır.

MHP, hiçbir pazarlık yapmadan, hiçbir koltuk istemeden, hiçbir siyasi menfaati dayatmadan bugüne kadar ülkenin geleceğini düşünerek Cumhur ittifakını korumuş ve bugünlere taşımıştır.

Fakat AKP içindeki kürtçü-fetö’cü damar bundan büyük rahatsızlık duymaktaydı. Her fırsatta “bu ittifaka nasıl fitne sokabiliriz, bu ittifakı nasıl bozabiliriz” diye gayret ettiler.

MHP’nin yerel seçimlerde Cumhur ittifakının prensiplerini güçlü kılma adına önerdiği ittifakı içlerine sindiremediler ve bu konuda fitne ateşine sürekli odun taşıdırlar.

İstanbul Büyükşehir Başkanı olma hayali kuran, sicilinde Türk düşmanı özelliği taşıyan Numan Kurtulmuş “MHP ile ittifak kurarsak, kürt’lerin oyunu alamayız” fitnesini zafere taşımıştır.

Yine bilinen kürtçülerden Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu konuda yanlış yönlendirip ve başarıya ulaşmıştır.

AKP içindeki kürtçü-fetö’cü damar bunu referandum döneminde de, Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri zamanında defalarca denemiş, başarıya ulaşamamıştı. Ama şimdi başardılar.

Kaynak: Gerçek Gündem

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum