Bahçeli’den ‘İyi Parti’ yorumu

388923.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Türkiye zorlu dönemlerden geçe geçe, tehlikeli badireleri aşa aşa varlık ve birlik mücadelesini sürdürmektedir. 7 Haziran milletvekili seçimlerinden sonra yaşanan ibret verici gelişmeler, 1 Kasım seçimlerini takip eden süreçte isyan ettirici olaylar yakın tarihimizde bir yere sahiptir. Her çirkinlikten medet ummuşlardır. MHP üzerinde korkunç oyunlar tezgahlanmıştır.

2015 seçimleri sonrasında milli iradeyi kundaklama arzusuyla yanıp tutuşanları her çirkeflik ve çirkinlikten medet umdu.

Bu oyunun senaristleri bellidir. MHP’yi karalamak için komut alanlar 2 yıllık süre zarfında gerçek yüzlerini fazlasıyla göstermişlerdir.

7 Haziran’dan hemen sonra şer bir plan anında devreye alınmıştır. PKK ile aynı kümeye gelmemiz isteniyor, bu öneriliyordu.

Pensilvanya’dan sufle alan kirli oluşum ve çıkar grupları ülkemize ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalıştı.

Türkiye’ye tuzak kuran iç ve dış mihraklar o dönem çok faaldi.

HDP eş başkanını sazıyla ekrana çıkarıp şarkı türkü söyletenler yozlaşmış kafalarını MHP’ye takmışlardır. Türkiye, sinsi bir siyasi tasarımın pençesine düşmüştür. Bu sefiller güneşin balçıkla sıvanamayacağını unutmuşlardır. Her zaman olduğu gibi doğru söyledik, doğruyu savunduk.

MHP olarak tutarlı davrandık, Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması için elimizden geleni yaptık. Muhataplarımız başka havadaydı. Müzakere ve mutabakatın yanında durduk. Aşı tutmadı, olmadı. 7 Haziran sonrası partiler arasında koalisyon hükümeti kurulamadı ancak Türkiye 15 Temmuz’da açığa çıkan büyük kopuşun kıyısından kurtulmuştur.

Kırmızı plaka dediler, kırmızı çizgilerimizi hatırlattık. Başbakanlık önerdiler, milletin vermediğini siz nasıl verirsiniz ikazında bulunduk. Hükümetten kaçmışız, bilmiyorlar ki kaçmak bizim kitabımızda yoktur. Biz hükümet dedik, bahane ürettiler. Biz istikrar içinde en çok oyu almış partiler bir araya gelsin dedik, aklını kendine sakla ihtarında bulundular. Bizi bilen bilecek, bilmeyenin de paşa gönlü bilecektir.

Her rüzgara yelken açsaydık, her akıntıya düşüncesizce kapılsaydık sorarım sizlere, bugüne kadar nasıl var olacak, nasıl ayakta kalacaktık.

İşimize bakacağız, yolumuza devam edeceğiz. Biz Türk milletinin umut ufku, MHP’yiz.

7 Haziran’dan sonra terörizm kartını masaya çıkaranlar terör örgütleri ile ülkemizi kana bulamış, siyasal tansiyon tıkanmaya yol açmıştır. Bu tıkanmayı aşmanın yolu elbette seçimdi. 1 Kasım 2015’te milletimiz bir kez daha sandık başına gitti. MHP haklıydı ama hakettiği sonucu alamadı.

Partimiz üzerinde hesap yapan, davasına sırt dönmüş isimler pusudan başlarını kaldırarak zaman kaybetmeden harekete geçtiler. Aslında hedef Türkiye’ydi. Aslında hedefin tam ortasında Türk millet vardı. MHP’yi içten içe çürütmek için aldıkları talimatlara harfiyen uydular. Kimliğimizi kullanıp anılarımıza sığınıp şahsiyetimize nifak kurşunu sıktılar.

“Bu vücudun sonu siyasi mezarlıktır”

İmza toplayıp tarladan çıktılar, şehir şehir dolaşıp tezviratın hain çıkarmasını yaptılar. Kendisine yuvalanacağı hastalıklı vücut bulmuştur. Bu vücudun sonu siyasi mezarlık ipin sonu mezbeleliktir.

Yeni ve ısmarlama koltuklarına alışmaya çalışanların çıra gibi yanacakları zaman gelecektir.

Kripto simaların parti değiştirirken dillerinin ayarını da kaçırmaları kendilerini kurtarmaya yetmeyecektir. Köhne, dönem ve siyasi tortuların çıra gibi yanacağı zaman gelecektir. Türk milleti olup biteni görmektedir. 6 olur 7 olur hep Allah’ın dediği olur.

Biz bunları püskürtmeye yeminliyiz. Biz gemileri yaktık. İnanıyorum ki haykıracağımız mesajlar işbirlikçilerine korku olacaktır. Tek bir ses tek bir nefes olacağız. Bizim gönlümüzde herkese yer vardır. Yüreğimiz herkesi kucaklamaya yetecektir. Milliyetçilik varsa umut vardır. MHP olarak bütün meselelerin üstesinden geliriz.

Biz istemden biz boyun eğmeden hiçbir kokuşmuş fani bizi faka bastıramayacak, oyuna getiremeyecek. Dün olduğu gibi bugün de bozgunculara fırsat vermeyeceğiz. Bizim gönlümüzde herkese yer vardır.

“Barzani kendi kalesine gol yedi”

Kuzey Irak’taki korsan referandum Barzani’ye pahalıya patladı. Barzani ısrarının bedelini taksit taksit ödemeye başladı. Barzani’nin küresel efendileriyle dar alandaki kısa paslaşmaları işe yaramadı. Kendi kalesine gol yedi. Allah’ından buldu.

Peşmerge başının görev süresi 1 Kasım’da dolacaktır. ABD ise bu durumdan memnun olduğunu dün itibarıyla açıklamıştır. Barzani’nin defteri çoktan dürülmüş, işi bitmiş, fişi çekilmiştir. Barzani batmış kendi bataklığına gömülmüştür.

Kerkük için iyi hazırlık yapmıştır diyor Barzani. Barzani Türkmenleri katlederken her şey yolunda ve tıkırındaydı. Her şey normal ve kıvanımdaydı. Hala konuşacak yüz ve cesareti nereden bulmaktadır. Hançer arıyorsa kendine baksın. Hain arıyorsa eli ile yüzünü avuçlasın.

“Kerkük özel statüye kavuşturulmalı”

Ülkemizi ziyaret eden Irak Başbakanı’nın kararlı tutumu önemli bir kazançtır. Irak Türkmenlerinin tarihi haklarının savunulması iki ülke arasındaki hassas konuların başında gelmektedir. Kerkük özel statüye kavuşturulmalı, Türkmen yurdu istilacı canilerden kurtarılmalı.

“İdlib sonrası Afrin’de de gerekli tedbirler alınmalıdır”

İdlib’de Türk askeri üstlendiği görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Türkiye zulmün başını ezecek güçtedir. Terör belası ya bitecek ya bitecektir. İdlib sonrası Afrin’de de gerekli tedbirler alınmalıdır.

“Kandil’de Türk bayrağını dalgalandırmanın zamanı gelmiştir”

Zap operasyonuyla Kuzey Irak’ın kuzeyinden 3 kilometre içeriye girildi, Terör hattı kapatıldı. Kandil’de Türk bayrağını dalgalandırmanın zamanı gelmiştir.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum