Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu

bahceli-cumhur-ittifakinin-basariya-ulasmasi-icin-canla-basla-mucadele-edecegiz_de77400.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhur İttifakı’nın başarıya ulaşması için canla başla mücadele edeceğiz. CHP durmasın arka kapılarda, siyasi mahzenlerde, kuytu köşelerde İP’le görüşsün, HDP’yle buluşsun, FETÖ’yle uzlaşsın, PKK’yla anlaşsın; biz cumhurun iffet ve iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmanın heves ve heyecanıyla yoğrulacağız” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, bugüne kadar Türkiye’nin, Suriye’de barışın sağlanması, sivil kayıpların en aza çekilmesi, mücavir toprakların terör örgütlerinden temizlenmesi adına samimi ve kararlı bir duruş sergilediğini vurguladı. Bahçeli, “Ne acıdır ki Suriye’de sivil ve masumların ölümleri son bulmadı. Bir yanda teröristler, diğer yanda zalim Esad bebeklere, kadınlara, savunmasız insanlara acımadan kıydılar, vahşilikte yarış içine girdiler. Mazlumlar Suriye’de iki ateş arasında kaldı. Bugün insanlığın gözü önünde, Doğu Guta ve çevresinde tam bir katliam yaşanmaktadır. Esad rejimi sivillere kimyasal silahlarla saldırıp çocukları öldürecek kadar denetim ve kontrolden çıkmıştır. Doğu Guta’daki Duma bölgesine Sarin Gazı atan Esad yönetimi çok sayıda masumun ölümüne sebep olmuştur. Şam yönetimi hesabı mutlaka sorulması gereken bir insanlık suçu işlemiştir. Zalim Esad meşruiyetini, inandırıcılığını tamamen kaybetmiştir. Suriye topraklarında, 11’inci yüzyılda Haçlı müfrezeleri ne yapmışsa Esad aynısıyla tatbik etmekte, hatta vandallığı bir adım ileriye taşımaktadır. Görünen odur ki, Frenk zihniyeti tekrar hortlamış, Esad’a hakim olmuştur. Doğu Guta’nın Duma bölgesinde düzenlenen kimyasal saldırıyı nefretle kınıyor, şiddetle lanetliyorum. Bu cani saldırganlıkta parmağı olan kim ya da kimler varsa doğduklarına pişman edilmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Önceki gece, Suriye’deki Tayfur askeri havaalanına yapılan füze saldırılarının bölgenin çok şeye açık ve müsait olduğunu gözler önüne serdiğini kaydeden Bahçeli, “Bu saldırıyı planlayıp icra edenlerle ilgili tutarsız, kafa karıştırıcı açıklamaların yapılması caniliği geriye itmekte, suçu gizlemektedir. İnsanlık dışı saldırıların tevili yoktur. Masumlara sarin gazıyla saldırılmasının hiçbir mazereti, hiçbir haklı gerekçesi olamayacaktır. Esad döktüğü kanların, üstlendiği veballerin, işlediği cinayetlerin hesabını mutlaka vermelidir. Artık Suriye’nin geleceğine, Suriyeliler karar vermeli, şiddeti durduracak irade ve müdahaleyi gecikmeksizin gösterebilmelidirler” ifadelerini kullandı.

“Unutulmamalıdır ki, Suriye’de yuvalanan terör örgütleri sadece Türkiye için değil, bölgedeki tüm devletler için tehdittir”

Türkiye-İran-Rusya’nın 23 Ocak 2017 tarihinde Astana görüşmelerine başladığını hatırlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Astana’da gerçekleşen ilk görüşme sonucunda üç ülkenin dışişleri bakanları Suriye’de ateşkesin ilan edildiği bölgelerde denetimde bulunmak için üçlü bir mekanizma kurulmasını kararlaştırmıştı. Bölgesel istikrar adına ilk adım atılmış ve terör örgütü PYD/YPG’ye binlerce tır silah ve mühimmat gönderen ABD masanın dışında bırakılmıştı. Astana’da kurulan masa etrafında dokuz görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmelerden 8’i 2017 yılında, sonuncusu ise 15 Mart 2018 tarihinde yapılmıştır. Bölgesel istikrar için terörle mücadele eylem planı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri PYD/YPG unsurlarının etkili olduğu alanlarda temizlik yapmış ve bölgeyi gerçek sahiplerine teslim etmiştir. Suriyeli mültecilerin yurtlarına dönmesi ve kontrolsüz göçlerin tersine çevrilmesi için ortaya konulan irade meyvelerini vermeye başlamıştır. Süren ve sürdürülen operasyonlar sivil hassasiyeti en üst düzeyde tutarak gerçekleştirilmektedir. Bölgenin geleceği için Astana’da kurulan masa ile yetinilmemiş ve Türkiye-İran-Rusya Soçi’de yüksek düzeyli işbirliği için toplantılar düzenlenmiştir. Suriye’de yedi yıldır süren iç savaş ortamının sona ermesi, buna bağlı olarak yaşanan sivil kayıpların önüne geçilmesi için yapıcı bir rol üstlenen Türkiye kısa zamanda önemli mesafeler almıştır.”

“4 Nisan’da Ankara’da Türkiye, Rusya ve İran Devlet Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen liderler zirvesinde Suriye’nin istikrarlı geleceği ve terörle mücadele için varılan mutabakat bir kez daha yinelenmiştir” diyen Bahçeli, “Zirve sonrasında yapılan açıklamada üç ülkenin Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasına yönelik sergiledikleri duruş oldukça değerli ve önemlidir. Bizim de görüşümüz bu yöndedir. Ayrıca Türkiye’nin bölgede bulunan terör örgütlerine karşı başlattığı operasyonların devamı için ortaya koyduğu korkusuz irade bir kez daha dile getirilmiştir. Unutulmamalıdır ki, Suriye’de yuvalanan terör örgütleri sadece Türkiye için değil, bölgedeki tüm devletler için tehdittir. Aynı zamanda Esad rejiminin kimyasal silahlara sarılması tam bir facia, bölgesel ve küresel vicdana kast etmektir. Var olan, günden güne derinlik kazanan tehditlerin ortadan kaldırılması, Suriye ve Irak’ın siyasi ve toprak bütünlüğü içinde huzura kavuşması Türkiye için bir beka meselesidir. Ülke olarak -Suriye’deki terör örgütlerinden veya Esad rejiminin katliamlarından bize ne- demek gibi bir lüksümüz yoktur. Devletin egemenlik haklarıyla birlikte milletin bekası tehlikeye girdiğinde karşımıza kim çıkarsa çıksın, bunlar sırtlarını nerelere dayarsa dayasınlar hak ettikleri dersi vermek, kafalarını ezmek yaşanmış Türk asırlarına karşı namus ve vefa borcumuzdur. Biz borca sadığız, verdiğimiz sözü de Allah şahittir ki tutarız” açıklamasında bulundu.

Cumhur ittifakı 

“Pusuya yatıp Cumhur İttifakı’nın çatlamasını bekleyen odaklara asla fırsat vermeyeceğiz” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“CHP’liler PYD’yi selamlasın, PKK’lıları cezaevlerinde ziyarete koşsun. Biz işimize bakacağız, önümüze bakacağız, milletimize bakacağız, Cumhur İttifakı’nın başarıya ulaşması için canla, başla mücadele edeceğiz. CHP durmasın arka kapılarda, siyasi mahzenlerde, kuytu köşelerde İP’le görüşsün, HDP’yle buluşsun, FETÖ’yle uzlaşsın, PKK’yla anlaşsın; biz cumhurun iffet ve iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmanın heves ve heyecanıyla yoğrulacağız. Biz Zeytin Dalı Hareketi’nin zafer ve onuruyla sevinirken, bu mirasyedi CHP hazımsızlık krizine girip sanatçılarla uğraşmaya, bunlara hakarete girişmiştir. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı eşliğinde Hatay Oğulpınar Hudut Karakolu’na giden sanatçılara, sporculara reziller diyerek kesif bir cephe açmıştır. Her yeni açıklaması bir öncekini aratan CHP liderindeki tahammülsüzlük, basiretsizlik; hezeyan boyutlarını aşmış, siyasi cinnete varmıştır. ’Politik çapsızlık ve yetersizlik sendromu’ kronik bir hal alan Kılıçdaroğlu’nun ağzından çıkanı kulağı duymuyor; diline gelen, gönlünden geçene bile rahmet okutuyor. Diyor ya Hazreti Mevlana; ’garez gelince hüner kaybolur, yüzlerce perde iner gönülden göze.’ CHP liderinin malum sanatçıların Afrin’de destan yazan Mehmetçiğe moral ziyaretini en hakaretamiz ifadelerle eleştirmesi akıl tutulması, ahlak kırılmasıdır. Kılıçdaroğlu’nun Mehmetçiği bağrına basanlara büyük bir şiddetle saldırması, sadece düşünce özgürlüğüyle açıklanamaz. Bu son çıkışta; millete yabancı bir zihniyet, çarpık bir bakış açısı, sakat bir dünya görüşü çok net biçimde sırıtmaktadır. CHP’nin sanatçı kabul ve takdir kriterleri de evlere şenliktir. Ana muhalefetin başındaki bu zat, her geçen gün tarzını ve üslubunu çirkinleştirmekte, çirkefleştirmektedir. Türkiye’de aşırı solcu olmayan, devlete isyan etmeyen, sözde barış adına Türk askerinin haklı operasyonlarına karşı çıkmayan, HDP’yi zımnen de olsa desteklemeyen sanatçı; CHP tarafından sanatçıdan sayılmıyor. Böyle bir zihniyete tek kelimeyle yazıklar olsun diyoruz. CHP’nin, Afrin şehitlerini anmak isteyen üniversite öğrencilerine saldıran teröristlere ’evlatlarımız’ diye sahip çıkmasıyla Afrin kahramanlarına moral ziyareti düzenleyen sanatçılara hakaret etmesi aynı ruh hastalığının belirtisidir.”

Bugünkü CHP’nin, aziz Atatürk’ten sonra özellikle sanat camiasında kutuplaşmayı ve ayrışmayı körükleyen, kendileri gibi düşünüp inanmayanları dışlayan, tutucu, softa ve yobaz bir geleneğin siyasi temsilcisi haline geldiğini belirten Bahçeli, “Ana muhalefet, halktan kopmuş, milli hassasiyetlerden uzaklaşmış; örf, adet ve geleneklerimizle köprüleri atmıştır. CHP, Türk milletinin gerçeklerinden ve sosyal dinamiklerden bihaber siyasi garabete dönüşmüştür. Ne yazık ki Cumhuriyet’i kuran parti, kurucu değerlerden hızla uzaklaşarak ’Cumhuriyet düşmanlarının ini’ haline gelmiştir. Vatanseverlik, bayrak aşkı, millet sevdası, terörle mücadele gibi konular siyaset üstüdür. Vatan ve bayrak sevgisinin, milli meseleler karşısında coşkun hissiyatın toplumsal tezahürünün sanatçılarda makes bulması olağandır, doğaldır ve normaldir. Asıl anormal olan, asıl ahlaki düşüklük olan bu makesin gözü dönmüşçesine eleştirilmesidir. Millet tarafından beğenilen sanatçıların, kahraman askerlerimize moral vermek üzere ziyaret davetine icabet etmeleri alkışlanacak bir tutumdur. Bundan eleştiri gerekçesi çıkarmak; cehalettir, aymazlıktır, terbiyesizliktir, tabansızlıktır” değerlendirmesinde bulundu.

“Türk milleti temellerinden kopan CHP’yi mahkum edecek, siyasi erimeye bırakacaktır”

“Kılıçdaroğlu, rahatsız olduysa kendisine yakışanı yapmasını tavsiye ederiz” ifadesini kullanan Bahçeli, “Cumhurbaşkanı kamuflaj giyip sanatçılarla birlikte sınır karakolumuza gitmişken, Kılıçdaroğlu da mekapları ayağına geçirip terörist kıyafetlerini üzerine giyip doğruca PKK/PYD/YPG tünellerinde soluğu alabilir, arkadaşlarıyla çay partili, bol bol ihanet anısıyla dolu akşamlarda hasret giderebilir. Önüne geçen yoktur, karşısında engel yoktur. Buyursun, yolu açık olsun. Ancak Türk milletinin hakkında vereceği siyasi hükme de ister seve seve, ister zoruna gide gide rıza göstersin, göstermek durumunda kalsın. Milli Mücadele yıllarında; Halide Edip başta olmak üzere dönemin yazar, sanatçı ve gazetecilerinin çoğunluğu Mustafa Kemal Paşa’ya ve Ankara hükümetine açık destek vermişlerdi. Hatta Halide Edip, cepheye giderek Halide Onbaşı unvanını almıştı. Kılıçdaroğlu, bunu da eleştirecek midir? Milli Mücadele’ye hasım olan Ali Kemal ve muhalif İstanbul basınının sergilediği tutumun aynısıyla CHP’de vücut bulması kepazeliktir. CHP lideri Kılıçdaroğlu; söz konusu çıkışıyla Türkiye’nin bekası için gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nı tenkit eden, ülkemizin terörle mücadelesine karşı çıkan emperyalist ülkelere ve onların taşeronlarına dolaylı destek vermiş, kucak açmıştır. Türk milleti temellerinden kopan CHP’yi mahkum edecek, siyasi erimeye bırakacaktır. Gezi seviciler, Kandil sevdalıları, YPG’ci düşükler, FETÖ’cü şerefsizler, eski tüfekler, komünist kalıntılar, Türklüğe ve devlete küfreden sözde sanatçılar CHP’nin çöken çatısı altında kalacaklar, sonlarını hazırlayacaklardır. Diyorum ki, bu CHP’den bir halt olmaz, bu CHP’den bir sonuç çıkmaz” açıklamasında bulundu.

“Anlaşılan Yunan Savunma Bakanı aklını kaybetmiş, yediği yürek kendisini çıldırmanın eşiğine getirmiş”

Yunanistan’ın yandan çarklı, icazetli ve ruhen tükenmiş Savunma Bakanı’nın söz ve tehditlerine de değinmek istediğini söyleyen Bahçeli, “Bu bakan artığı, Türkiye’yi düşman olarak nitelemiş. Ege adalarına ve sınıra ilave 7 bin asker göndermiş. Birlik olup bizi ezeceklermiş. Mart ayının başında tutuklanan iki Yunan askeri için de; ’gerekirse gider onları alır getiririz” demiş. Anlaşılan Yunan Savunma Bakanı aklını kaybetmiş, yediği yürek kendisini çıldırmanın eşiğine getirmiş. Anlaşılan bu şahıs tarihi unutmuş, kovalandıkları, denize döküldükleri günleri hafızasından çıkarmış. Arzu ederse, talebi olursa tarihi tekerrür ettirmek bizim için çocuk oyuncağıdır, bu defa Atina’ya kaçmakla da kurtulmaları imkansızdır. Yunan Savunma Bakanı mitolojiye kendisini fazlasıyla kaptırmış olacak ki, Zeus’a özenmiş, Apollo’ya öykünmüş, Poseydon olmaya heveslenmiş. Uykudaysa uyansın, histeri nöbetindeyse en yakın bir kliniğe yatsın. Dedeleri Türk düşmanlığının bedelini ödediler, Anadolu’yu işgal ve istila teşebbüsünün cevabını er meydanlarında aldılar. Konya kadar bile büyüklükte olmayan bir ülkenin sorumsuz ve sabıkalı siyasetçilerinin iki de bir dişlerini göstermesi beyhude bir çırpınmadır. Biz yeri gelirse o dişleri sökmesini, hatta kırmasını çok iyi biliriz. Keskin bıçak olmak için çok çekiç yedik, daha da çekiç kaldıran olursa kafasına geçiririz. Çünkü biz Türk milletiyiz. Yunan munan tanımayız, PKK, FETÖ, PYD’den anlamayız. Esareti boğarız. Zilleti ezeriz. Karanlığı yırtarız. Düştüğümüz yerden doğrulur, güneş olur doğarız. Devir artık başkalarının ne düşündüğünün dikkate alındığı devir değildir. Artık bu çağda herkes pozisyonunu Türkiye’ye göre belirlemek mecburiyetindedir. Asır Türk asrıdır. Hedef Kızılelma, hedef Turan ülküsüdür. Yunanistan’ın maceraperest bakanı ve aynı düşünceye sahip siyasetçileri önümüzü kesmeye kalkışırlarsa, enselerinden tutacak iradenin tıpkı 1920’li yıllarda olduğu gibi Anadolu’da hazır beklediğini de hesaba katmaları kendilerine hassaten tavsiyem ve tembihimdir” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum