Aşkları çiçek serasında filizlendi

asklari-cicek-serasinda-filizlendi_2f9b459.jpg

ANTALYA(AA) – Antalya’da, 14 Şubat Sevgililer Günü için, milyonlarca dal kesme çiçeğin hazırlığı nedeniyle büyük bir hareketliliğin yaşandığı seralar, bir aşk hikayesine de tanıklık ediyor.

Mersin’in Tarsus ilçesinden 30 yaşındaki Murat Yıldız ile Tokat Erbaalı 24 yaşındaki Ayşe’nin yolları, Kundu Turizm Bölgesi’ndeki kesme çiçeklerin yetiştirildiği serada kesişti. Binlerce sevgiliye çiçeklerin hazırlandığı seraya 6 yıl önce çalışmaya gelen Murat Yıldız, Ayşe’ye ilk görüşte aşık oldu.

Ayşe’nin de Murat’ın duygularına karşılık vermesiyle çift, 5 yıl önce evlendi. Ayşe ve Murat Yıldız, 2 yaşındaki kızları Hira ile mutlu bir hayat sürüyor ve aşklarının başladığı çiçek serasında çalışmaya devam ediyor.

Günde ortalama 5-6 bin çiçek kesiyorlar

Günde ortalama 5-6 bin çiçek kestiklerini belirten Yıldız, şöyle devam etti:

“Eşimle sürekli beraber çalışıyoruz. Günün 24 saati birlikteyiz. Eşimle çalışmak çok güzel. Dışarıda çalışsaydı ‘Acaba bir ihtiyacı var mı? Sıkıntısı, rahatsızlığı var mı?’ diye merak edecektim. Birlikte ekmek davası için uğraşıyoruz. Çiçek, aşkı, sevgiyi temsil ediyor. Biz de binlerce çiçeğin içerisinde aşkımızı yaşıyoruz.”

“İnsanın sevdiğiyle çiçekler arasında çalışması çok güzel bir duygu”

Yaklaşık 12 yıldır çiçek serasında çalıştığını anlatan Ayşe Yıldız da eşiyle çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Eşiyle her gün çiçek kestiklerini söyleyen Yıldız, “Her işi birlikte yapıyoruz. İnsanın sevdiğiyle çiçekler arasında çalışması çok güzel bir duygu. Mutluyum ve umarım bu mutluluğumuz ömür boyu sürer.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum