Anayasa referandumuna doğru

anayasa-referandumuna-dogru_c76d30b.jpg

MANİSA (AA) – AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, nisan ayında yapılacak Anayasa değişikliği referandumuna dair gazetecilere açıklamada bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile TBMM’de iyi bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Baybatur, oy kullanma sürecinde AK Parti ile MHP’ye mobbing uygulandığını ve TBMM’nin ağırlığına yakışmayacak görüntülerin oluştuğunu belirtti.

Milletvekilinin ayağının ısırılmasından tutun, genel başkan yardımcısının burnunun kırılması, diğer bir milletvekilinin kendisini kürsüye kelepçelemesine kadar yaşanan olayların meclisin ağırlığına yakışmadığını savunan Baybatur, “Ne yazık ki AK Parti grubu tahrik edildi.” dedi.

Referandum sürecine girildiğini, HDP ile CHP’nin öne sürdüğü rejim değişikliği iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Baybatur, Türkiye’de siyasi istikrar sağlandığı taktirde ekonomik istikrarında hayata geçeceğini belirterek şöyle konuştu:

“Her zaman ifade ediyoruz. HDP’nin ve CHP’nin öne sürdüğü iddialarda rejim değişikliği yapılacak, cumhuriyet gidecek, şu olacak bu olacak deniliyor. Halbuki hiç alakası yok. Hükümet sistemi değişecek. Çünkü bu ülkede 7 Haziran sürecini hepimiz yaşadık. Artık bu ülkenin koalisyonlarla yürütülmemesi lazım. Türkiye’nin etrafı ateş çemberi. Kim ne derse desin Türkiye gibi ülkelerde siyasi istikrar olursa, ekonomik istikrar da onu takip eder. Bizim koalisyonlardan kurtulmamız gerekiyor. Bu sebeple güçlü irade ve idarenin olması lazım.

Bu fikri geçmişte rahmetli Turgut Özal, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan doğru olduğuna dikkat çekerek söylediler. CHP’de bile bunun doğru olduğunu geçmişte söyleyenler var. Fakat bunu AK Parti yaptığı için, AK Parti hükümeti döneminde hayata geçtiği için, sanki sayın Cuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 yıl, 50 yıl bu ülkeyi yönetecekmiş gibi gereksiz yere muhalefet yapıyorlar. Halbuki Recep Tayyip Erdoğan da inşallah referandum hayırlısıyla geçerse, ülkeyi 2 dönem yönetebilecek. Ne kadar başarılı olursa olsun 2 dönem sonra görevi başkasına devredecek. CHP’nin buna anlamsız bir muhalefet yüklemesi çok gereksiz. Biz Türkiye’nin güçlü olmasını istiyoruz. Bizim niyetimiz açık ve net.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum