Anayasa referandumuna doğru

MANİSA (AA) – AK Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı tarafından Turgutlu Öğretmenevi’nde, muhtarlara yönelik “Anayasa ve Başkanlık sistemi” konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan AK Parti Milletvekili Recai Berber, “Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün de kafasındaki sistem başkanlık sistemiydi” diyerek, ancak o dönemde tek parti iktidarı olduğu için başkanlık sistemine ihtiyaç duyulmadığını, çok partili döneme geçtikten sonra başkanlık sisteminin gerekliliğinin arttığını vurguladı.

Turgut Özal ve Süleyman Demirel’in de vermiş oldukları mülakatlarda başkanlık sisteminden yana olduklarını hatırlatan Berber, başkanlık sistemiyle kararların daha hızlı alınacağını ve daha hızlı uygulanacağını vurguladı.

Türkiye’de bir zamanlar bürokrasinin belli bir kısmının milletin iradesini hiçe saydıklarını ileri süren Berber, “Türkiye’nin 14 yılda nereden nereye geldiğini bizler de halkımız da çok iyi biliyor. Bugün halkımız, büyük hizmetlerin altında AK Parti’nin imzası olduğunu söylüyor. Muhalefet partileri ise hiçbir öneri ve katkıda bulunmadan hiç birşey yapmadılar diyor. Siz böyle herşeye toptan yok derseniz halk yapılan hizmetleri gördüğü için sizi ciddiye almaz.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum