Almanya’da bir araç kalabalığa daldı ! Ölü ve yaralılar var !

sondakika-710x473-1.jpg

Almanya’nın Münster şehrinde bir aracın kalabalığa daldığı bildirildi. Ölü ve yaralıların olduğu bildirilen olayın terör saldırısı olup olmadığı şu anda ise şu an bilinmiyor.

Deutsche Welle Türkçe’nin Westfälischen Nachrichten gazetesinden aktardığı habere göre, Almanya’nın Münster şehrinde bir araç kalabalığın içine girmesinin ardından, olay sonucunda hayatını kaybedenler ve yaralananlar olduğu bildirildi. Olay sonrası polis büyük bir operasyon başlatırken, olayın terör saldırısı olup olmadığı konusunda belirsizlik devam ediyor. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmazken, bir polis sözcüsünün Münster şejrinin eski şehir bölümünde operasyon yapıldığı ise doğrulandı.

Spiegel dergisi, olayı gerçekleştiren zanlının kendisini öldürdüğünü iddia ederken, bu iddianın doğruluğu hakkında da hiçbir açıklama yapılmadı. Polis ise sosyal medya araçları üzerinden çevredeki kişilere olay mahalinden kaçınma çağrısı yaptı. Rheinische Post gazetesinin sitesinden gelen ilk haberlerde 30 yaralıdan söz ediliyorken Westfälischen Nachrichten sitesi ise aracın 50 kişiye çarptığını duyurdu.

Almanya daha önceki yıllarda da benzer şekildeki terör eylemlerinin hedefi olmuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum