Almanya’da araç kalabalığın arasına daldı: 4 ölü, 20 yaralı

1203827.jpg

Almanya’nın batısındaki Münster kentinde bir araç kalabalığın arasına daldı. Olayda biri intihar eden araç sürücüsü olmak üzere 4 kişi yaşamını yitirdiği, 6’sı ağır 20 kişi yaralandı.

Almanya İçişleri Bakanlığı sözcüsü Alman Haber Ajansı’na (dpa) yaptığı açıklamada, bir aracın yayaların arasına dalması sonucu 4 kişinin öldüğünü belirtti.

Münster polis sözcüsü Andreas Bode ise gazetecilere yaptığı açıklamada, araç sürücüsünün olayın ardından intihar ettiğini söyledi.

Alman medyasında, aracını kalabalığın üstüne süren, Alman vatandaşı şahsın psikolojik rahatsızlık geçmişi olduğu ve ‘terör bağlantısıyla’ ilgili henüz işaret olmadığı belirtildi.

6’sı ağır 20 yaralı var

Şu an 6’sı ağır 20 yaralının bulunduğunu da ifade eden Bode, olayın bir saldırı olup olmadığını söylemenin henüz çok erken olduğunu kaydetti.

Bode, olaydan sonra iki kişinin araçtan atlayıp kaçtıkları yönündeki söylentilerin incelenmesi gerektiğini aktardı.

Sosyal medya üzerinden farklı spekülasyonların yayılmaması istenen açıklamada, olay yerinden fotoğrafların paylaşılmaması istendi.

Saldırganın kimliği belli oldu

Almanya’nın Kuzen Ren Vestfalya eyaletine bağlı Münster kentinde saat 15. 30 sıralarında kullandığı trasporter minibüsle yayalara ve kafenin bahçesinde oturanların üzerine aracını süren kişinin Alman vatandaşı 48 yaşındaki Jens R. olduğu açıklandı. Kuzey Ren Vestfalya eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul saldırganın Almanya’nın Sauerlend bölgesinden bir Alman olduğunu olayın çok yönlü olarak araştırıldığını söyledi. Saldırıda, saldırganla birlikte 4 kişi yaşamını yitirmiş, 6’sı ağır olmak üzere 20 kişinin yaralandığını açıkladı.

Başbakan Yıldırım’dan Merkel’e taziye telefonu 

Başbakan Yıldırım, Almanya’nın Münster kentinde bir araç ile yayaların arasına girerek ölümlerine neden olan saldırı dolayısıyla Almanya Şansölyesi Angela Merkel’e bir taziye mesajı gönderdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum