Akşener: “Beyfendi, Mondros’u mu kutlamaya gittiniz?”

1036013556.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Paris’e gitmesine tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Türkler için 1. Dünya Savaşı İzmir’de bitmiştir. 1. Dünya Savaşı’nı kabul etmeyen ve İstiklal Harbi’ni başlatan Meclis’i temsilen neden gittiniz oraya? Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?” diye sordu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

— Türk milleti dün işgale izin vermediği gibi bugün de yarın da izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bir tarafta ezana dil uzatanlarla mücadele ediyoruz. Diğer tarafta kurucu iradeye savaş açanlarla. Cuma hutbesinde Cumhuriyet’in kurucularına bir Fatiha’yı çok görenler, bir müptezele ziyarete gitti.

​- Dün sosyal medyadan sordum, bugün buradan da soruyorum. İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin? Atatürk’e hakaret eden bir adama gidecek başka bir gün yok muydu? Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin?

— Sayın Cumhurbaşkanı size sesleniyorum, tarihi dizilerden ve fesli müptezelden öğreniyorsunuz. Bu içimizi acıtıyor. Tarihi ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenden değil gel bizden öğren. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı’nı da görevden alın.

— Beyefendi Fransa’da 1. Dünya savaşı’nın bitişini kutlamaya gitti. Şunu iyi dinle; Türkler için 1. Dünya Savaşı İzmir’de bitmiştir. 1. Dünya Savaşı’nı kabul etmeyen ve İstiklal Harbi’ni başlatan Meclis’i temsilen neden gittiniz oraya? Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum