AKP Sözcüsü’nden ‘Kadir Mısıroğlu’ ziyareti yorumu

kadir.jpg

AKP Sözcüsü Ömer Çelik Mısıroğlu ziyaretine ilişkin soruyu yanıtladı. Çelik açıklamasında defalarca kez Erdoğan’ın Diyanet işleri Başkanı’nı takdir ettiğini söyledi.

Basına çeşitli konularda açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Diyanet İşleri Başkanı’nın tepki çeken ziyaretini sorması üzerine Çelik şunları söyledi;

Diyanet İşleri Başkanlığı saygın bir kurumdur. Biz de Diyanet İşleri Başkanı olarak ifade ediyoruz. Bu tartışmayı ayrıntılı bir şekilde izledik. Bir ilim adamı ve bir yönetici olarak FETÖ’ye, PKK’ya karşı son derece gayretli bir ilim adamı olarak değerlendirilmektedir. Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmektedir. Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Her insani ziyaretten ideolojik ve siyasi bir sonuç çıkarmanın sonu olmaz. Diyanet İşleri Başkanımızın kıyafeti bellidir. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Diyanet İşleri Başkanımız takdir edilen bir ilim adamıdır, çağrılara cevabımız bu şekildedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ortak değerimizdir. Cumhuriyetimizin kurucusu olarak saygı görmeye devam edecektir. Atatürk tartışmasına dönüşmesi yanlış.

Atatürk Cumhuriyetimizin kurucusu olarak her zaman hak ettiği saygıyı görecektir. Nitekim de 10 Kasım’da şükranla anılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ortak değerimizdir. Yöneticilerimiz de bu anlayışa sahiptir. Tarihsel liderlikleri eleştirirken saygı sınırlarını aşmak, desteklerken tabulaştırmayı doğru bulmuyoruz.

Yapılan bir hasta ziyaretidir, hasta ziyaretinin ideolojisi olmaz. Diyanet İşleri Başkanımızın Cumhurbaşkanımızın takdir ettiğini bir kez daha söylemek isterim arkadaşlar.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum