AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten önemli açıklamalar

akp-sozcusu-omer-celik-kara-propaganda-odaklari-yogunlasmis-durumda-730x410.jpg

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları;

Burada açık ve net bir şekilde T.C. tarih içerisinde sahip olduğumuz devletlerin bugün son aşaması olarak güçlü bir şekilde yürüyor.

Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi 82 milyonluk Türkiye gemisinin yolcularıyız. İçeride ne yaşanırsa yaşlansın geminin gövdesinin sağlam kalması ve en önemlisi rotasında sapmamasını sağlamak hepimizin görevidir.

Biliyorsunuz şampiyon belli oldu. Galatasaray kazandı. Kulübümüzü tebrik ediyoruz. Futbol hayatımızın önemli bir parçası. Bütün futbolseverler için bu gösterdikleri katkı ve yaklaşım için teşekkür edilmesi gereken bir durum var. Başta Fatih Terim hocamız olmak üzere hayırlı olsun diyoruz.

Geçmişte yaşanan çok derin izler bırakmış yıl dönümlerde geçiyor. 19 YY tanık olduğu Çerkez sürgününün 155 yıl dönümüydü dün. Bu çok acı bir hadisedir. O dönemde Karadeniz’ n insan cesetleriyle dolup taşdığı ifade edilir. Onlar Osmanlı’dan yana olduğu için bu zulme maruz kaldılar. Bu şehit olanlar kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Ailelerine de selamlarımız gönderiyoruz.

Önemli olan seçime odaklanmak vatandaşlara seçimleri anlatmak. Fakat CHP’de gözlemlediğimiz bir şey uğraşmak yerine hakemle kavga etmeye devam ediyorlar.

Fakat tabii belli bir şekilde takip edildiği zaman. Tabi burada görülmesi gereken bir şeyde şu, birincisi bu kadar eminseniz niye bu kadar oyun tekrar sayılması için güçlü bir duruş sergilemediniz?Bunun yerine hakemle Kavga etmek şık olmuyor.

Hatalar düzeltildikçe bizim adayımızın oylarının heba olduğu ortaya çıktı. Karşı adayın heba olmadığı ortaya çıktı. Bu CHP’ye soruldu. Bunlara cevap vermeyip hakemle kavga etmeye devam ediyorlar. Herhangi bir şekilde mazbatayı bir adaydan alıp diğerine vermedi. Seçmen iradesinin berrak bir şekilde ortaya çıkması için ben böyle bir karar veriyorum dedi YSK.

Milletin hakemliğiyle kavga etmektir. Birbiriyle zıtlıklar içinde boğuşan tutumlardan uzak duracağız. Sürekli sempatik mesajlar vererek hukuki sorunları örtemezsiniz. Türkiye’nin yönetilmesinde yegane sözü olan vatandaşlarımız kararını verecektir.

-Avrupa’daki gelişmeler

Avrupa’daki sağcılarda müthiş bir İslam ve Erdoğan düşmanlığı var. Daha önce bu konuyla ilgili uyarılarda yapmıştık. Sonuç olarak Avrupa demokrasilerini bu aşırı gruplar zehirleyecek ve yutacaktır. Aşırı sağcıların islam düşmanlığı üzerinden yaptığı şey görünmez bir Berlin duvarı kurmaktır.Aşırı sağ, Avrupa’nın DEAŞ’ıdır. İkinci dünya savaşı öncesi yaşanan ideolojik fanatizmi aynen yaşatan bir gruptur bunlar. Gelecek nesillerin ırkçılıktan uzak bir şekilde yaşamasının sabotajıdır bu gruplar. Erdoğan düşmanlığı ve islam düşmanlığı yapıyorlar fakat bunları başka şeyleri örtmek için kullanıyorlar.

Avrupa’da demokrasi kazanır demokrasi kazanır diye ümit ediyoruz ve bütün sağduyulu siyasetçileri sağduyulu olmaya ve tavır almaya davet ediyoruz. Bu ayın sonunda yapılan AP seçimleri çok önemli olacaktır.

-İdlib

İdlib’te yeni acılara yol açacak yeni girişimler oluyor.

Rejim güçleri yeni katliamlara imza ediyor . Bu kesinlikle kabul edilemez. İdlib’te sukünetin yeniden sağlanması için bir çalışma grubu kuruldu. Ve toplantılar sürecek. Herhangi bir şekilde bizim irademiz buradaki ateşkes iptallerinin tamamen sona ermesiyle ilgilidir. Cumhurbaşkanımızın temasları devam edecektir. Sahada ve diplomasi masasında aynı şekilde adımlar atılacaktır.

-İran- ABD gerilimi

ABD’nin İran’a yönelik gerginliği artıracak adımları tepki görüyor. İran bazı maddeleri askıya aldığını açıkladı. Bu gerginliğin ardından Trump’ın savaştan bahseden bir takım yorumlar. Oldu bölgemiz herhangi bir gerginliği kaldıracak kapasitede değildir. Tüm bu gerginliklerin üstüne yeni bir sıcak çatışma olması her şeyi mahveder.

-Doğu Akdeniz’deki gerilim

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin KKTC ile yaptığı anlaşmaya yönelik saldırılar görüyoruz. Yunanistan’ın ve Rum Kesimi’nin bizim bölgelerimize yönelik saldırılarını gözlemliyoruz.

Türkiye orada sonuna kadar hak ve menfaatlerini koruyacaktır. Oradaki kaynaklar iki kesime aittir. Türkiye oldubittiye müsaade etmez. Net olan şudur oradan çıkacak kaynaklar iki tarafa da aittir.

Burada kesinlikle ne pahasına olursa olsun Türkiye ve KKTC hak ve menfaatlerinde vazgeçmeyecektir. Ortaya çıkan saldırı en kararlı şekilde verilecektir. Buradan çıkacakların paylaşılacağı şekilde hareket ederseniz Türkiye olarak buna açığız. Bu konuda daha fazla gerginlik yaratan adımlardan kaçınmalarını arzu ederiz. İyi komşuluk ilişkileri istiyorlarsa Türkiye’den iyi komşu yoktur.

-HDP’nin 19 Mayıs töreni eleştirisi

Bu iki ayrı muhalefet partiden geldi. Zaten oraya HDP davet edilmedi. İstiklal marşını okumayan ve ortak ruhu zedeleyici açıklamalar yapan bir grup oldukları için. Keşke terörden uzak dursalar ve bu ülkenin temel değerlerine gereken saygıyı gösterseler. O partiyle bir başka parti olarak da bunun AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın töreni olduğunu ifade ediyorlar. Bir takım parti yöneticileri bunu anlamamakta ısrar etseler de bu paylaşılan bir ruhtur. Bu bir devlet törenidir ve devlet milletin devleti olduğu için bütün ortak değerleri kapsayan ortak ruhu yansıtan bir tablo olmuştur. Çok güzel bir tören oldu herkesin kucaklaştığı bir törendi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum