AK Parti Ordu Milletvekili Taşçı'nın hastane ziyareti

ak-parti-ordu-milletvekili-tascinin-hastane-ziyareti_8e0962a.jpg

ORDU (AA) – AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Fatsa Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak hastane yönetimiyle görüştü.

Fatsa Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan Milletvekili Taşçı’ya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mithat Kırlak, Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Hakan HacıSalihoğlu, Fatsa Devlet Hastanesi Baş Hekimi Uzm. Dr. Nurdoğan Karadağlıoğlu ve hastane personeli eşlik etti.

İncelemeler esnasında Taşçı’ya hastanenin sorunları aktarılarak çözümü için destek istendi.

Türkiye’nin sağlık alanında son yıllarda önemli gelişmeler yaşadığını ifade eden Taşçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin dört bir köşesine Avrupa standartlarında hastaneler yapıldığını söyledi.

Hastanelerin sağlık anlamında her geçen yıl kalitesini artırdığını da dile getiren Taşçı, “Fatsa ve Ünye ilçelerimize Türkiye standartlarının üstünde hastaneler kazandırdık. Yalnız bu hastanelerimiz şuanda kapasitesinin altında çalışıyor. Bu hastanelerimizi tam anlamıyla faal hale getirebilmek için sürekli takipteyiz. Bu hastanelerimizde şuanda sağlık personeli anlamında eksiklik söz konusu. Bu eksiklikleri tamamlamak için mücadele ediyoruz.” dedi.

Sağlık Bakanlığından gelen bir heyetle Fatsa ve Ünye Devlet Hastanelerinde tekrar inceleme yapacaklarını kaydeden Taşçı, “Yaptığımız toplantılarda hastanelerimizin eksikliklerini tespit ettik. Ardından Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Başkanımız ve Sağlık Bakanlığımızla telefonla görüşme yaptım. Sorunların çözümü için onları buraya davet ettim. İlerleyen günlerde bir heyet gelecek ve yerinde inceleme yapacaklar. İnşallah hastanelerimizin sorunlarını en kısa sürede çözeceğiz.” diye konuştu.

Genel Sekreter Kırlak ise ilgi ve alakasından dolayı Taşçı’ya teşekkür etti.

Ayrıca, hastanede yatan hastaları da ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet eden Taşçı, hastaların isteklerini dinledi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum