AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz: Cumhuriyetle ilgili bir değişiklik söz konusu değildir

ak-parti-grup-baskanvekili-inceoz-cumhuriyetle-ilgili-bir-degisiklik-soz-konusu-degildir_1f73e9d.jpg

TBMM

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, anayasa değişikliğinin asla bir rejim değişikliği olmadığını belirterek, “Cumhuriyet hepimizin Cumhuriyetidir. Cumhuriyetle ilgili bir değişiklik söz konusu değildir.” dedi.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, kadın cinayetleri ve hak ihlallerine ilişkin gündem dışı yaptığı konuşmada, iki gün sonra üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’ın ölüm yıl dönümü olacağına işaret ederek, kürsüye Özgecan Arslan’ın fotoğrafını astı.

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, seçim bölgesinin sorunlarına ilişkin gündem dışı konuştu.

“MHP her zaman meşruiyet zemininde yer aldı”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil ise Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluş günü nedeniyle yaptığı gündem dışı konuşmada, “Bu kadim şehrin kahraman evlatları, işgal döneminde her mahallede teşkilatlanarak, 12 Şubat 1920 tarihine kadar 22 gün 22 gece devam eden savaşta, tek yürek, tek bilek olmuş bir vaziyette zaferle çıkmıştır.” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da bugün MHP’nin 48. kuruluş yıl dönümü olduğunu belirterek, MHP’nin her zaman meşruiyet zemininde yer aldığını, hiçbir zaman vesayet odaklarına geçit vermediğini ve tabii olmadığını kaydetti.

MHP’nin demokrasinin, hukukun ve meşruiyetin yanında yer aldığını, bunun en yakın örneğini 15 Temmuz’da yaşadıklarını anlatan Akçay, MHP’nin devletin, meşru hükümetin ve milli iradenin arkasında dimdik durarak, darbeci hainlere geçit vermeyerek, büyük badirenin atlatılmasında tarihi bir misyon üstlendiğini ifade etti.

“Asla bir rejim değişikliği değildir”

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz de MHP’nin kuruluş yıl dönümünü kutladı. Meclisin kısa bir süre önce çok önemli bir düzenleme yaptığını ve hükümet sistemine ilişkin bir düzenlemenin yapıldığını anımsatan İnceöz, “Asla bir rejim değişikliği değildir. Cumhuriyet hepimizi Cumhuriyetidir. Cumhuriyetle ilgili bir değişiklik söz konusu değildir.” diye konuştu.

Muhabir: Alper Atalay

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum