AK Parti 'Genelkurmay çatı davası'nı izledi

ak-parti-genelkurmay-cati-davasini-izledi_c85504c.jpg

ANKARA(AA) – AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, beraberindeki heyetle Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahı’nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı davanın yedinci celsesini izledi.

Gül, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ravza Kavakçı Kan, Öznur Çalık, Ahmet Sorgun, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ve bazı milletvekilleriyle Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki salonda görülen duruşmanın bir bölümüne katıldı.

Duruşma salonu çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, AK Parti olarak duruşmaları takip edeceklerini belirtti.

“Çok iyi bir şekilde tiyatro savunması yapıyorlar”

AK Parti’nin davaya müdahil olduğunu hatırlatan Gül, İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde açılan davaları da takip ettiklerini bildirdi.

Bir gazetecinin, sanıkların suçlamaları reddettiğini belirtmesi üzerine Gül, şunları kaydetti:

“Çok iyi bir şekilde tiyatro savunması yapıyorlar. Neredeyse Meclisi bombalayan, köprüleri kapatan, 250 vatandaşımızı şehit eden hiç kimse yok. ‘Bunların hepsi hayaldi, böyle bir şey yaşanmadı.’ der gibi milletimizin aklıyla alay eden savunmalar yapıyorlar. Böyle bir şeyin asla kabulü mümkün değil. Bu beyanlar, çok iyi eğitilmiş bir terör örgütü olduğunu gösteriyor.”

“Türk yargısı bu tiyatroya son verecek”

AK Parti Genel Sekreteri Gül, 15 Temmuz 2016’da Meclisin bombalandığını, vatandaşların üzerine tankların sürüldüğünü hatırlattı.

Adaletin yerini bulacağını dile getiren Gül, “Neredeyse bütün yapılanları kimse yapmadı, hiç kimse suçlu değil. Neredeyse yargılayanlar suçlu. O gün sanki milletvekilleri bombayı attı gibi bir savunma haline gelecek. Bağımsız Türk yargısı bu tiyatroya son verecek. Türkiye’nin bağımsızlığını ortadan kaldırmaya çalışan bu terör örgütünün ve darbe girişiminin tüm mesulleri cezasını bulacaktır. ” değerlendirmesinde bulundu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum