AK Parti Bafra İlçe Danışma Meclisi Toplantısı

SAMSUN (AA) – AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliğiyle Türkiye’de koalisyonlar döneminin de tümüyle tarihe karışacağını söyledi.

AK Parti Bafra Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti Samsun İl Başkan Vekili Reşat Keskin ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in de katılımıyla Bafra Öğretmenevinde yapıldı.

Milletvekili Kurt, danışma meclisinde anayasa değişiklikleri hakkında bilgi vererek, AK Parti’nin her zaman yaptığı gibi son kararı vermek üzere sandığı milletin önüne getirdiğini ifade etti.

AK Parti Bafra İlçe Başkanı Yurduseven de cumhurbaşkanlığı sisteminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için olmadığını asıl Erdoğan sonrası Türkiye için gerekli değişiklik olduğunu dile getirerek, “Anayasa değişikliğine Türkiye’nin ihtiyacı var çünkü baktığımız zaman Türkiye bütün atılımlarını tek partili zamanında yapmış. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile koalisyon hükümetleri de tarihe karışıyor.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum