“Ajans, Devlet ve AB Destekleri” semineri

SAKARYA (AA) – Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesince, “Ajans, Devlet ve AB Destekleri” konulu seminer düzenlendi.

MÜSİAD Şubesinde düzenlenen seminerle dernek üyesi iş adamlarına, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreter Vekili Şevket Kırıcı tarafından, yatırım destek ofisleri, proje destekleri, işletme kuruluş kararı ve yer seçimi konularında bilgi verildi.

Dernek Şube Başkanı Yaşar Coşkun, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, son günlerde Türkiye üzerinde ekonomik, sosyal ve siyasal anlamda oyunlar oynandığını, bunun farkında olarak üretmeye ve büyümeye devam edeceklerini ifade etti.

Dernek olarak 2023 Türkiye’sinde, şehirlerinin potansiyelini artırmayı ve gelişmiş ekonomi hedefleri doğrultusunda her alanda faaliyetlerine hız vermeyi amaçladıklarını dile getiren Coşkun, şunları kaydetti:

“Yurt dışı irtibat noktası kuruluşlar, İslam Birliği Teşkilatı üye ülkelerindeki firmalar, yerli, yabancı sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler olarak ürün ve teknolojileri ticarileştirip katma değere dönüştürerek ihracat hedefine azami katkı sağlamalıyız. Özellikle Sakaryamızın ve ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu sektörlerde markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarını, üretiminden pazarlanmasına satışından satış sonrası verilen hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayan bir destek sistemi oluşturulmasını arzulamaktayız.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum