Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: FETÖ'yü aklamaya kimse çalışmasın

aile-ve-sosyal-politikalar-bakani-kaya-fetoyu-aklamaya-kimse-calismasin_9869055.jpg

İSTANBUL (AA) – Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Esenyurt AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinin önünde düzenlenen mitingde, 16 Nisan’da anayasa değişikliğinin geçmesinin gelecek yüzyılların, çocukların geleceğini şekillendireceğini, Türkiye’nin mazlum coğrafyaya umut olmaya devam edeceğini anlattı.

15 Temmuz’da kadınların tankların önünde durduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “Kefenimi giydim yola çıktım” diyerek Atatürk Havalimanı’na gittiğini söyleyen Kaya, şöyle konuştu:

“Helikoptere, atışlara rağmen Cumhurbaşkanımız milletin içindeydi. O gece biz de TBMM çatısı altında milletimizin iradesine sahip çıktık. Bombalara rağmen TBMM’yi terk etmedik. Millet meydanlardayken, iradesinin arkasındayken biz de orada milletin iradesine sahip çıktık. Peki 15 Temmuz’a ‘kontrollü bir darbe girişimiydi’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi. Atatürk Havalimanı’ndan kontrollü kaçışının görüntülerini hep birlikte izledik. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu milletten, şehit yakınlarından, gazilerden bir özür dilemesi gerekiyor. 15 Temmuz’a ‘kontrollü darbe girişimiydi’ diyerek nereye hizmet ettiği açıkça ortada. FETÖ terör örgütünü aklamaya kimse çalışmasın. Bu milletin 249 şehidi, binlerce gazimiz var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu milletten, 80 milyondan özür dilemesi lazım. Yaptığı bu milletin değerlerine saygısızlık, 15 Temmuz gecesi bağımsızlığına, iradesine sahip çıkan tüm milletimize saygısızlık.”

PKK, DHKP/C ve FETÖ’nün Avrupa’da parlamento binası önünde ‘hayır kampanyaları’ yaptığını dile getiren Kaya, şöyle devam etti:

“Bizim vatandaşlarımızla buluşmamıza izin vermeyen Avrupa ülkeleri terör örgütlerinin hayır kampanyalarına kucak açıyor. Burada rahatsız oldukları şey bizim şahsımız mı? Hayır. Onların rahatsız olduğu şey Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi. Anayasa değişikliğiyle ülkemizi Avrupa’nın ilk üç büyük ekonomisinin içine sokacağız. Avrupa’nın rahatsızlığı bu. Haset edenler hayır kampanyalarına destek veriyor. Biz 16 Nisan’da en güzel dersi sandıkta sizlerle birlikte vereceğiz inşallah.”

Muhabir: Hanife Sevinç

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum