Ahmet Türk, Adli Tıp Kurumu’nda muayene edildi

ahmet-turk-adli-tip-kurumunda-muayene-edildi_f58ab0d.jpg

Erhan TEKTEN/İSTANBUL,(DHA)  Tutuklu DBP Mardin Eski Belediye Başkanı Ahmet Türk, muayene edilmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda getirildi. Yaklaşık yarım saat kurumda kalan Ahmet Türk daha sonra tekrar Elazığ’a götürülmek amacıyla yola çıkarıldı.

Eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk Silivri Cezaevi’nden Elazığ Cezaevi’ne nakledilmiş, sağlık problemleri nedeniyle geçtiğimiz hafta Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Ahmet Türk, muayene için bugün saat 11.00’da Elazığ’dan İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına getirildi. Buradaki muayenin ardından Türk tekrar Elazığ Cezaevi’ne götürüldü. Kurumun vereceği rapor neticesinde Ahmet Türk’ün tahliye edilip edilmeyeceği netleşecek.
Öte yandan HDP Milletvekilleri Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık Adli Tıp Kurumu’na gelerek yetkililerle görüştü. CHP milletveki Görüşmenin ardından Sırrı Süreyya Önder bir açıklama yaptı. Önder açıklamasında, "Talep ettiğimiz bir şefkat, merhamet falan değildir. Ağırlıklı olarak talebimiz adalettir. Salt Ahmet ağabey için değil bütün bu demokratik siyasetin gerçekliğine inanmış ve bunun gereğini yerine getiren başta belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz ve eşbaşkanlarımız olmak üzere tümü için adaletin bir an önce tecelli etmesi ve bu saçmalığın bir an önce son bulmasıdır dileğimiz. Bunların içinde tabiki Ahmet Bey’in durumu özel bir önem arz etmektedir. Hayatını demokratik siyasete ve barışa adamış bir Kürt bilgesidir Ahmet bey. Ona yapılanlar fazladan bir halka bir halkın ortak yaşam ve barış umuduna hakaret etme niteliğindedir. Ve bu zemini ortadan kaldırma işlevinden başka bir şey görmez. Bu anlamda biraz önce başta Ahmet Bey olmak üzere bütün arkadaşlarımızın gasp edilen özgürlüklerinin bir an önce iade edilmesini talep ediyoruz." dedi.

"RAPORUN MAKSİMUM 4-5 GÜN İÇİNDE ÇIKACAĞINI SÖYLEDİLER"
Ahmet Türk’ün sağlık durumunu dışarıdayken de bildiklerinin altını çizen Önder, "Sağlığı özellikle böbrekleri ve kalbi ve yaşı itabıyla sıkıntılı bir abimiz. Raporun maksimum 4-5 gün içerisinde çıkacağını söylediler."
Daha sonra CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da Adli Tıp Kurumu’nun önüne gelerek diğer milletvekilleriyle görüştü. Ahmet Türk’un durumu ile ilgili bili aldı.
(FOTOĞĞRAF) 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum