Ahmet Kural kendisini Sokrates’in sözleriyle savundu

ahmer-1.jpeg

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Oyuncu Ahmet Kural ifade vermek üzere Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. İfadesinin ardından basın mensuplarının karşısına geçen Ahmet Kural, kendisini Sokrates’in sözüyle savundu.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’na şiddet uygulamakla suçlanan oyuncu Ahmet Kural adliyede ifade verdi. İfadesinin ardından kameralar karşısına geçen Kural “Konuyla ilgili açıklamalarımı sadece resmi makamlara yapacağımı belirttim. Bu doğrultuda da içeride ifademi de verdim. Türk adaletine güveniyorum. Yargı süreci devam ediyor. Benim için yeni bir başlangıç her anlamda.

Böyle bir konuyla adımın anıldığı için; anılmasını hiç istemediğim bir konu. Anıldığı için herkesten çok özür diliyorum tekrar. Bu yaşananlar için de, asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum. Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır.”

SOKRATES’Lİ SAVUNMA!

Bundan 2480 yıl önce yaşayan ünlü filozof Sokrates de adil olmayan bir yargılama sonucu ölüme mahkûm edilmiştir.
Karısı Sokrates’e “Haksız yere idam ediliyorsun” diye hıçkırır.
Sokrates “Ne yani? Haklı yere idam edilseydim daha mı iyiydi?” der.
Sokrates, devrinin en bilge adamı olmasına rağmen “Benim bildiğim tek şey, bir şey bilmediğimdir” der ve şöyle ekler:
“Dünya, hiçbir şey bilmediği halde, bildiğini sananlarla doludur. Bütün kötülükler, haksızlıklar bilgisizlikten doğar. Haksızlık yapmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum