Adnan Oktar operasyonunda yeni gözaltılar

2054071_0e6b2efd2da76e74219c5947c74bb420_640x640.jpg

Adnan Oktar’a yönelik operasyonda 24 kişi daha gözaltına alındı. Öte yandan, Kandilli’deki villada yapılan operasyon sırasında iki kişinin polislere doğru silahla ateş ettikleri öğrenildi ve bu kişilerin mermileri bitince gözaltına alındıkları belirtildi.

  Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde 120 adreste yapılan operasyon sürüyor. Kandilli’de bulunan bir villada akşam saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda 9 kadın gözaltına alındı. Operasyonun devamında aynı villadan 13 erkek de gözaltına alındı.Böylece Adnan Oktar grubunun kullandığı ve 100 odası olduğu belirtilen villadan 22 kişi gözaltına alınmış oldu. Gözaltına alınanlar, çevik kuvvet otobüslerine bindirilerek Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne doğru yola çıkarıldı.

Öte yandan, Kandilli’deki villada yapılan operasyon sırasında iki kişinin polise doğru silahla ateş ettikleri öğrenildi. İki kişinin tabancalarındaki şarjörleri boşattıktan sonra gözaltına alındıkları belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınan Adnan Oktar, sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum