Adana'da başından vurulan kişinin ölmesi davası

ADANA (AA) – Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde, geçtiğimiz yıl sokakta başından vurulan 16 yaşındaki gencin ölümüyle ilgili olayın zanlısı olduğu iddia edilen 3’ü tutuklu 6 kişi hakkında 6 yıldan müebbet hapse kadar değişen hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yüreğir ilçesine bağlı Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde, 13 Eylül 2016 tarihinde, 16 yaşındaki Kasım Kavran’ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet savcısı, olaydan sonra yakalanıp tutuklanan Selahattin H, oğlu Muhammet H, Hasan K. ile tutuksuz sanıklar Erdal, Veysel, Vedat T. ve İhsan Koşan hakkında “Kasten öldürme, öldürmeye teşebbüs, yaralama ve silahla tehdit” suçlarından iddianame hazırladı. Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame yapılan incelemenin ardından kabul edildi.

İddianamede, yaşı küçük sanık M.H. hakkındaki soruşturmanın Çocuk Savcılığı’nca sürdürüldüğü belirtilirken Selahattin ve oğlu Muhammet H. ile Hasan K’nın müebbet ve 75’er yıla kadar, tutuksuz diğer sanıkların ise 6’şar yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

İddianamede, Kasım Kavran’ın vücudundan herhangi bir mermi çekirdeği çıkmadığı için ölüme hangi silahın neden olduğunun belirlenemediği de belirtildi.

İddiaya göre, Selahattin H’nın kızı M.K. ile Fırat T’nin kız yeğeni D.T. sosyal medya üzerinden birbirleriyle tartışmış, bu yüzden iki aile arasında 13 Eylül 2016’da çıkan kavgada Kasım Kavran başına isabet eden kurşunla hayatını kaybetmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum