ABD Büyükelçiliği’ne yapılan saldırıya dair AK Parti’den açıklama

1444653500779.jpg

Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’ne yapılan silahlı saldırıya dair açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Açık bir provokasyondur’ dedi.

Atatürk Bulvarı üzerinde ki Ankara ABD Büyükelçiliği binasına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tabancayla ateş açıldı. Saat 05.00 sıralarında,seyir halindeki bir araçtan yapılan saldırıda kurşunlardan biri, güvenlik kulübesinin camına isabet etti.

Olayın ardından bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Polis, aracın plakasını belirleyip, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Valiliği, ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik silahlı saldırıyla ilgili olarak, “Atatürk Bulvarı üzerinde seyreden beyaz renkli bir araç içinden, kimliği henüz tespit edilemeyen şahıs veya şahıslar tarafından, ABD Büyükelçiliği nizamiyesine doğru 6 el ateş edilmiştir. Yapılan ilk incelemeler sonucunda, 3 adet merminin demir kapıya ve camlı bölüme isabet ettiği, herhangi bir can kaybının olmadığı anlaşılmıştır” açıklamasında bulunmuştu.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN TEŞEKKÜR

ABD Büyükelçiliği Sözcüsü David Gainer saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada “Bu sabah erken saatlerde elçiliğimize yönelik bir ‘güvenlik hadisesi’ yaşanmıştır. Herhangi bir yaralanma yok ve detayları araştırıyoruz. Türk polisine hızlı destekleri için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum