70 anaokulu öğrencisi hastaneye kaldırıldı

sondakika-710x473-3.jpg

Denizli’nin Çivril ilçesinde yer alan bir anaokulunda dağıtılan tavuklu pilavdan yiyen öğrencilerden 70’i zehirlenme şüphesiyle hastaneye sevk edildi.

Olay yerinde edinilen ilk bilgilere göre olay Denizli’nin Çivril ilçe merkezinde faaliyet gösteren anaokulunda meydana geldi. İddialara göre yaklaşık 80 öğrencinin eğitim gördüğü anaokulunda öğlen yemeği olarak dağıtılan tavuklu pilavdan yiyen ve  okul bitiminde eve giden öğrencilerde ishal ve kusma tepkimeleri görülmeye başlandığı zaman aileleri tarafından Çivril Devlet Hastanesi Acil servisine götürüldü. 70 öğrenciye ilk yapılan tetkiklerde 32’sinin zehirlenme bulgularına rastlandığı bildirilirken, bu öğrencilere serum tedavisi yapıldı. 38 öğrenci ise doktorlar tarafından tedbir amaçlı hastanede müşahede altına alınırken, Çivril İlçe Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri de hastaneye gelerek çocukların sağlık durumları hakkında detaylı bilgi aldı.

Çivril İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yenilen yemekten numuneler alınarak soruşturma kapsamında analiz için laboratuvara gönderilirken, çocuklarla birlikte yemekten yiyen 2 öğretmen de kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.

Olay ile ilgili olarak da polis tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum