4. celp dönemi ne zaman açıklanacak?

0x0-bedelli-askerlik-4-celp-donemleri-ne-zaman-aciklanacak-2018-msb-asal-bedelli-celp-duyurusu-yayinlandi-mi-1541579290618.jpg

Bedelli askerlikte son durum ne? Binlerce kişinin başvuru yaptığı bedelli askerlikte ilk celp döneminde askere alınan bedelliler 15 Eylül’de, ikinci dönem için 6 Ekim’de, üçüncü dönem için ise 27 Ekim’de kışlalarına teslim oldu. Şimdi sıra 4. celp dönemlerinde. Başvuru yapan vatandaşlar, 4. celp dönemleri için tarihleri merak ediyor. Yapılan açıklamada 4. celp tarihinin, başvuru sürecinin sona ermesinden sonra açıklanacağı bildirilmişti. Peki, bedelli askerlik 4. celp dönemleri ne zaman açıklanacak? Bedelli celp duyurusu yayınlandı mı? İşte 2018 bedelli askerlik 4. celp dönemi ile ilgili merak edilenler…

Bedelli askerlik için başvuru yapan adaylardan 4. celp dönemini bekleyenler tarihi araştırmaya başladı. Bedelli askerlik 4. celp dönemleri henüz belli olmadı. Şu anda 3. celp dönemleri silahaltında. 4. dönem celp dönemi tarihinin bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

3. CELP DÖNEMİ SİLAHALTINA ALINDI

Bedelli askerlik uygulamasında şimdiye kadar 3 celp dönemi ilan edilerek yükümlüler silahaltına alındı. İlk celp döneminde askere alınan bedelliler 15 Eylül’de, ikinci dönem için 6 Ekim’de, üçüncü dönem için ise 27 Ekim’de kışlalarına teslim oldu. İlk celp döneminde silahaltına alınanlar 5 Ekim’de, ikinci dönem 26 Ekim’de terhis olurken, üçüncü dönem silahaltına alınan yükümlüler 16 Kasım’da terhis olacak. Öte yandan başvuru sahipleri dördüncü celp döneminin açıklanmasını bekliyor.

BEDELLİ SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

1 Ocak 1994 ve öncesinde doğan hak sahipleri, askerlik şubeleri, E-Devlet veya konsolosluklardan başvuru belgelerini çıkarıp bankalara giderek Hazine ve Maliye Bakanlığı hesaplarına 15 Bin Türk Lirası yatırıyor. Hak sahipleri, bankalardan aldıkları dekontları askerlik şubelerine teslim ederek celp duyurularını takip ediyor. Bedelli askerlik uygulamasından yararlanacak yükümlüler celp dönemlerinde silahaltına alınarak 21 günlük temel askeri eğitime tabi tutulacak. Yükümlüler, eğitimin ardından terhis edilecek.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum