3. havalimanı inşaatında eyleme katılan 24 işçi tutuklandı

eylem.jpg

29 Ekim’de açılışının yapılacağı duyularulan 3. Havalimanı eyleminde gözaltına alınan 401 işçiden aralarında sendika yöneticilerinin de bulunduğu 24 kişi tutuklandı. 14 işçi hakkında ise adli kontrol uygulanmasına karar verildi. Tutuklanan işçiler arasında, 15 maddelik talep listesini kaleme alan İnşaat-İş üyesi Özcan Özcanlı da var.

29 Ekim’de açılışının yapılacağı duyurulan İstanbul’un 3. havalimanındaki inşaatta 14 Eylül sabahı işçiler kötü çalışma koşullarının iyileştirilmesi için eylem başlatmış ve eylem gecesi düzenlenen operasyonla çoğu İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş üyesi 401 işçi gözaltına alınmıştı.

3. Havalimanı eyleminde gözaltına alınan işçilerden aralarında sendika yöneticilerinin de bulunduğu 24 kişi tutuklanırken, 14 işçi hakkında ise adli kontrol uygulanmasına karar verildi. Tutuklanan işçiler arasında, 15 maddelik talep listesini kaleme alan İnşaat-İş üyesi Özcan Özcanlı da var.

İşçiler, “Üzerine atılı görevi yaptırmamak için direnme, iş ve çalışma hürriyetinin ihlali” suçlamasıyla tutuklanırken, 14 işçi için ise adli kontrol uygulanmasına hükmedildi.

Tutuklanan işçilerin isimleri şöyle; Akif Altınışık, Anıl Deniz Gider, Bilal Topcu, Birkan Topcu, Cihan Sarıbulak, Deniz Aslan, Fatih Mukan, Ferhat Uyar, Hasan Çetin, İlker Kurt, Mehmet Celal Demir, Muhammet Yiğen, Murat Altuntaş, Musa Karakuş, Mustafa Atay, Özkan Özkanlı, Ramazan Gözel, Rıdvan Günül, Selami Sarıbuğa, Servet Gözel, Teyip Kırğın, Uğur Karadaş, Yunus Özgün ve Yusuf Yılmaz.

Kaynak: Sözcü

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum