Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili son anket! İşte liderlerin oy oranları

ankett.jpeg

24 Haziran seçimine çok az bir süre kala bir seçim anketi sonucu da CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’ndan geldi. Bekaroğlu, sosyal medyadan “Bu anketi not edin, kimse kızmasın” açıklamalı paylaşımı ile elinde bulunan 24 Haziran milletvekili seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turuna ilişkin anketi kamuoyu önüne serdi.

Bekaroğlu’nun paylaştığı anket sonucuna göre AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı yüzde 45’e geriledi. Bu ittifak içinde AK Parti’nin oyu yüzde 40.3 oranındayken, MHP’nin oyu ise yüzde 4,7 oranında.

Ankete göre Millet İttifakı’nın toplam oyu ise 42,4’e yükseldi. Bu ittifak içinde ise CHP’nin oyu yüzde 27,2 olurken, İYİ Parti yüzde 10,8 oranında, Saadet Partisi ise yüzde 4,4 oranında bulunuyor.

24 Haziran seçiminin en kritik partisi olarak görülen HDP ise bu ankete göre yüzde 12.3 oy oranı ile barajı geçiyor.

Bekaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak paylaştığı anket ise seçimin ikinci tura kalacağını gösteriyor. Bu ankete göre Recep Tayyip Erdoğan ilk turda yüzde 45,6 alırken, Muharrem İnce ise yüzde 32,2 oranı ile ikinci tura kalan aday oluyor. Selahattin Demirtaş yüzde 10,7 oranında oy alırken, Meral Akşener yüzde 8,2, Temel Karamollaoğlu yüzde 3,1, Doğu Perinçek ise yüzde 0,2 oranı ile sonuncu sırayı alıyor.

 

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu