1 Mayıs’ta İstanbul’da hangi yollar trafiğe kapanacak?

yol.jpg

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bugün yaptığı yazılı açıklamada, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ kapsamında saat 04.00’ten etkinlik bitimine kadar kapatılacak yollarla ilgili bilgi verdi. Açıklamaya göre Taksim ve Şişli çevresinde; Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Sıraselviler Caddesi, Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapatılacak.

Kapatılacak yollara göre alternatif yollar ise şöyle olacak; Unkapanı Köprüsü ve Perşembe Pazarı üzerinden gelen akım, Kasımpaşa ve Karaköy istikametine yönlendirilecek. Kasımpaşa üzerinden gelen akım, tuz ambarı ışıklardan Hasköy ve Karaköy istikametine yönlendirilecek. Dolapdere üzerinden gelen akım, Divan Kavşağından tünel üzerinden Şişli istikameti veya stat üzerinden Beşiktaş istikameti üzerine yönlendirilecek. Dolmabahçe Gazhane Caddesi üzerinden gelen akım, Gümüşsuyu’na verilmeden Beşiktaş ve Karaköy istikametine yönlendirilecek. Şişhane üzerinden gelen akım, Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine yönlendirilecek. Şişli üzerinden gelen akım, Yedikuyular Caddesine ve tünel Taksim tünel üzerinden Beşiktaş istikametine yönlendirilecek.

Defterdar Yokuşu üzerinden Taksim’e çıkan yol kapatılarak, Firuzağa meydan akım Akarsu yokuşu ve Taktaki yokuşu istikametine verilecek. Mebusan Yokuşu Caddesi çıkış istikameti Meclis-i Mebusan Caddesiyle kesişim noktasından kapatılarak, akım Karaköy istikametine verilecek. Halaskargazi Caddesine alternatif olarak akım Abide-i Hürriyet Caddesi istikametine yönlendirileceği açıklandı.

Anadolu Yakasında ise kapanacak yollar ise şöyle; Turgut Özal Bulvarı, (Büyükyalı Köprüsü ile Piri Reis Caddesi kavşağı arasında kalan kısım) ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar, Feyzullah Caddesi, (Maltepe Bağdat Caddesi ile İstasyon Caddesi arasında kalan kısım), Maltepe İstasyon Caddesi, (Feyzullah Caddesi kavşağından Şehit Nedim Özpolat Sokak kavşağına kadar olan kısım), ve Şehit Nedim Özpolat Sokağı.

Anadolu Yakasındaki alternatif yollar ise; Büyükyalı Caddesi, Maltepe Bağdat Caddesi, D-100 ve Mimar Sinan Caddesi istikametine yönlendirileceği açıklandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum