Kredi kartı sahipleri son gün bugün

kredi-kartı-1.jpg

Kart ile online alışverişte yeni dönem yarın başlayacak. Kredi ve banka kartı sahipleri online alışverişlerine devam etmek istiyorlarsa bugün bankalarına bunu bildirmeleri gerekiyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından alınan karara göre kredi ve banka kartlarının internette kullanımı müşteri onayına bağlanıyor. Uygulama yarın başlayacak. Kart sahiplerinin kartlarını internet alışverişi için onaylatması ise için ise bugün son gün.

BBDK kredi kartlarının 17 Ağustos’ta internet işlemlerine kapatılması ile ilgil daha önce açıklama yapmıştı. Kart hamillerinin herhangi bir mağduriyete uğramadan taleplerinin alınabilmesi için gerekli altyapının kurulabilmesi ve talep toplanması amacıyla bankalara 16 Ağustos’a kadar 6 aylık süre verildiği belirtilen açıklamada, BDDK’nın finansal tüketiciyi koruma görevi çerçevesinde alınan kararla kartını internet işlemlerinde kullanmayan ya da kullanmak istemeyen kart hamillerine, kartını internet üzerinden yapılan işlemlere açma-kapatma imkanı verildiği ifade edilmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum