BIST güne yatay bir seyir ile başlayabilir

bist_borsa_istanbul_20211.jpg

Güne dün alıcılı bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi gün içinde gelen alımlarla 108.000 seviyelerini test etti. Yurtdışı borsalardaki risk alma iştahı ve pozitif seyirlerin sürmesine karşın bu seviyelerde kar realizasyonları ile karşılaşan Endeks 106.000 seviyelerine geri çekilirken günü de %1,3 düşüşle 106.147 seviyesinden tamamladı.

Dün yılın üçüncü enflasyon raporunu açıklayan TCBM, 2017 için enflasyon tahminini %8,5’dan %8,7’ye yükseltirken, enflasyondaki riskler nedeniyle enflasyon iyileşme sağlanıncaya kadar para politikasında sıkı duruşun devam edeceği mesajını verdi. Açıklamaların piyasalar üzerindeki etkisi sınırlı kaldı. Bugün veri tarafında ABD’de açıklanacak ADP özel sektör istihdamı günün önemli verisi olacak. İçerde ise 2017 bilanço sonuçlarının öne çıkmasını bekliyoruz.

Beklentilerin üzerinde gelmeye devam eden kar açıklamalarıyla ABD borsaları günü yükselişle tamamlarken, Asya borsaları teknoloji hisseleri öncülüğünde bu sabah pozitif bir görünüm hakim. Avrupa borsalarının da güne yükselişle başlanması beklenmekte. BİST’in ise güne dünkü kar satışlarının ardından yatay bir seyirle başlamasını bekliyoruz.

Şeker Yatırım

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum