BIST güne alıcılı bir seyirle başlayabilir

borsa-gune-dususle-basladi_5e5f339.jpg

Güne dün pozitif bir seyirle başlayan BİST-100 Endeksi günün devamında dalgalı bir seyir izledi. Gün içinde 109.000 seviyeleri üzerini test eden Endeks bu seviyelerde kar realizasyonları ile karşılaştı.

Yurtdışı borsalardaki pozitif seyre karşın  yurt dışından negatif ayrışan Endeks günü yatay (20 puan düşüşle) 108.594 seviyesinden tamamladı. Perşembe günü başlayacak Jakcson Hole toplantılarında Merkez Bankası başkanlarının vereceği mesajlar piyasanın ana gündemini oluşturuyor. Bunun öncesinde bugün veri tarafında ABD’de açıklanacak yeni konut satışları günün önemli verisi olacak. Diğer taraftan TSİ 10:00’da konuşma yapacak olan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin vereceği mesajlar takip edilecek. Bu gelişmeler öncesinde ABD borsalarınının yükselişle kapanmasının ardından Çin hariç Asya borsalarında alıcılı bir görünüm hakim. Avrupa borsalarının da güne pozitif bir seyirle başlaması beklenmekte.

BİST’in güne sınırlı alıcılı bir seyirle başlamasını yükselişlerde kar satışlarını karşılaması halinde bu seyrini sürdürmeye çalışacağını düşünüyoruz.

Şeker Yatırım

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum