Emlak Konut’tan ‘Gizli’ mahalle

752x395-emlak-konuttan-gizli-mahalle-1501626521846.jpeg

Emlak Konut GYO, Küçükçekmece Halkalı’da gizli bir mahalle için çalışmalara başladı. 1 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilecek projede 7 bin konut yapılacak.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, ‘gizli’ bir mahalle hayata geçirmek için kolları sıvadı. Şirket, Küçükçekmece Halkalı’da 1 milyon metrekare arazi üzerinde yeni bir proje hayata geçirmeye hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre, adı sır gibi saklanan mahalle konseptinde inşa edilecek proje etap etap ihale edilecek. Proje kapsamında yaklaşık 7 bin konut yapılması planlanıyor. 6 mahalleden oluşacak dev proje için inşaat sektörü şimdiden yarışmaya başladı.

TÜRK SPORLARI DA YAPILACAK

Bu ay içinde ihaleye çıkması planlanan arazi üzerinde yapılması düşünülen yeni mahallelerde ve konut adalarında ‘alan güvenliği’ prensibini benimseyen, aynı anda hem kamuya açık alanlar öneren hem de komşuluk ilişkilerinin güçleneceği özel açık alanlar kurgulanıyor. Gizli mahalle, Küçükçekmece gölü sahiline, yapımı devam eden İstanbul Banliyö Hattı’na ve Halkalı Metrosu’na çok yakın bir konumda yer alıyor. Emlak Konut GYO, yeni kuşak ve geleneksel mahalle tasarımını karıştırarak yeni şehircilik anlayışıyla planlanan şehir için sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamını en üst seviyeye çıkartmayı hedefliyor. Şirketin gizli mahalle projesinde tüm donatı ihtiyaçları planlandı. Eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel fonksiyonlarını yeni yerleşecek nüfusun ihtiyaç ve kapasitesine göre düşünüldü. Camileri, resmi kurumları, festival alanları, kütüphane, kent müzesi, el sanatları gibi çok yönlü sosyo-kültürel tesislerin yanı sıra geleneksel Türk sporlarının da yapılabileceği her yaştan insanın faydalanabileceği özel saha ve tesisler inşa edilecek.

3.3 MİLYARLIK GELİR

Emlak Konut, 2 ayda aralarında Galatasaray’ın Riva ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak’taki arsasının da olduğu 6 dev projenin ihalesini gerçekleştirdi. Şirket, İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla, Şile ve 2 etaptan oluşan İzmir Alsancak’taki 1 milyon 327 bin 352 metrekare büyüklükteki 6 proje için yapılan ihaleler neticesinde yaklaşık 9 milyar TL’nin üzerinde satış geliri bekliyor. Emlak Konut GYO, bu 6 ihaleden minimum 3.3 milyar TL şirket payı alacak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum