Bu Ev Gerçekten 10 Metrekare

10-metre-ev.jpg

Fazlalıklardan kurtulmanın ve daha az şeye sahip olmanın çok daha iyi olduğunu her zaman duymuşsunuzdur. Biliyoruz, biz de bu tarza aşinayız. Hatta 13 metrekarelik evden bahsederken tam olarak bunun da farkındaydık. Ancak her seferinde şaşırmaya devam ediyoruz.

Amerikalı ekstrem kayak sporcusu Zack Giffin, hayatını tamamen kayak üzerine kurmuş birisi. Bu yüzden onun için en önemli olan şey kayak yapabileceği alanlara yakın olabilmek. O da bu çözümü tam olarak şöyle bulmuş, kendisine aldığı karavanı mükemmel bir eve çevirmiş. Sahip olduğu tek ev ise buymuş. Çünkü o kadar yoğun bir çalışma temposu varmış ki ev satın aldıktan sonra orada yaşayacak vakti olmadığını söylüyor.

NY Times gazetesine verdiği röportajda evini gerçekten büyük bir aşkla hazırladığını, yapabileceği her şeyi de maksimuma çektiğini söylüyor. Çünkü evi için ödemesi gereken para satın alacağı herhangi bir evden çok daha az. Aylık masrafları ise yok denecek kadar denilebilir.

Karavan olması nedeniyle mobil bir hayat sürmeye devam eden Giffin evi de kendi elleriyle hazırlamış. Yani gerçekten kendisi yapmış.

Tüm evi yapmak için harcadığı para 25.000 Dolar. Ancak paranın en çok buzdolabı gibi elektronik eşyalara gittiğini, evinin iskeletini oluşturmak için harcadığı paranınsa toplamda 7.000 Dolar olduğunu söylüyor. Yürüyen bir ev kadar güzeli yok diye düşünüyoruz.

Kaynak: Milliyet

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum