Zeybekci: OVP’deki ihracat hedefi en fazla 1 ay dayanır

389115.jpg

İhracatta bu yılki 153,3 milyar dolarlık hedefin aşılacağını söyleyen Ekonomi Bakanı Zeybekci, OVP’de güncellenen yeni rakamın 156,5 milyar dolar hatırlatarak, bu rakamın da en fazla Ocak 2018’de aşılacağını dile getirdi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bu yılın başında 153,3 milyar dolarlık ihracat hedefi belirlediklerini söyleyerek, “O gün bazıları kinayeli bir şekilde hafif gülümsemişlerdi. Eylül ayı itibarıyla 12 aylık rakamda bu sınırı aştık.” dedi. Zeybekci, Orta Vadeli Programda (OVP) güncellenen yeni rakamın da en fazla 1 ay dayanacağını öngördüklerini bildirdi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İhracat Haftası etkinliğinde konuşan Zeybekci, ihracatın 10 aylık performansına bakıldığında hükümetin ihracata tam desteğinin ve ihracatın milli seferberliğe tam güçle katılımının meyvelerini topladıklarını kaydetti.

Zeybekci, “Birileri ‘tesadüftü, rast geldi’ diyebilir. Asla… Her biri çalışıldı. Her biri en ince detaylarına kadar Başbakanımızın liderliğinde, Bakanlar Kurulumuzun tüm üyeleri ile beraber planlandı ve çalıştığımız ve planladığımız şekilde bugün sonuçlarını görüyoruz.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum