Turkcell lifebox’tan güvenli veri saklama hizmeti

58205ab20f25441c0437aaf0.jpg

Turkcell’in bulut depolama servisi lifebox sayesinde cep telefonundaki rehber, fotoğraf ve videolar güvenle saklanabiliyor.

Turkcell’in açıklamasına göre, 6 milyondan fazla kullanıcısıyla Türkiye’nin en yaygın bulut çözümü lifebox tüm operatör kullanıcılarına hizmet sunuyor.

Fotoğraf, video ve rehberin güvenle saklanmasını sağlayan lifebox, “Yer aç” özelliği ile hem cihazda hem de lifebox’ta yedekli fotoğraf ve videoları buluyor ve telefon hafızasından kaldırıyor. Böylece telefonda ek hafıza açılabiliyor.

Sosyal medyadan transfer özelliği ise Instagram ve Facebook’a yüklenen paylaşımları tek bir tıkla lifebox’a transfer etme imkanı sağlıyor. Instagram ve Facebook’ta olan ama telefona kaydedilemeyen fotoğraflar da böylece güvenle saklanabiliyor.

Gelişen ve sayısı artan uygulamalar, kalitesi yükselen fotoğraf ve video çekimleriyle ortaya çıkan daha büyük depolama ihtiyacı lifebox’la ortadan kalkıyor. Aynı telefona daha fazla ödemeyin ana fikriyle hizmetler sunan lifebox, fotoğraf ve videoları otomatik yedeklerken, “Yer aç” özelliği ile telefonlarda hafıza kaplamıyor. Bu özellikleri ile lifebox kullanıcıların saklama alanını düşünmeden cihaz tercihi yapmasına yardımcı oluyor. Kullanıcılar bu sayede hayalindeki telefona daha kolay ulaşıyor.

Uygulama, farklı dil seçenekleri ile Türkiye’nin yanı sıra ABD, Almanya, Ukrayna, başta olmak üzere 155 farklı ülkeden toplamada 6 milyondan fazla kullanıcısıyla hizmet verirken, global oyuncu olma yolunda ilerliyor.

lifebox’ta kullanıcıların deneyimlemesi için uygulamayı indiren ve giriş yapan herkese kullanabilecekleri 5 GB saklama alanı hediye ediliyor. Bunun yanı sıra dileyen kullanıcılar aylık 50 GB, 500 GB ve 2,5 TB saklama alanına sahip paketleri uygun fiyatlarla uygulama içinden satın alabiliyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum