Türk-İş Başkanı: Sözleşmeyi bugün bitireceğimizi umut ediyorum

news_e1b1fac7e5f140e7e2a2463121062943-750X422.jpg

Sakarya Türk-İş İl Temsilciliğince Adapazarı ilçesindeki Demiryol-İş Sendikası eğitim salonunda düzenlenen bayramlaşma programına katılan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, bugün 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü için masaya oturacaklarını belirterek, “Sözleşmeyi bugün bitiremezsek, bir daha 6 ay bitiremeyiz. Bugün saat 16.30’da bitireceğimizi umut ediyorum. Arkadaşlarımın hepsi Ankara’da. Tahmin ediyorum 16.30’a doğru sözleşme masasına otururuz. Ana maddelerin tamamına yakınını hallettik, bir iki pürüzümüz kaldı. Umut ediyorum; bugün inşallah biter. 200 bin işçiye, onların ailesine, 1 milyona, sözleşmeyle ilgili hayırlı haber vereceğimizi umut ediyorum.” diye konuştu.

“DEMİRYOL-İŞ GENEL BAŞKANLIĞINDAN AYRILIYORUM”

20 yıldır Demiryol-İş Genel Başkanlığı yaptığını belirten Atalay, “51 senelik Demiryolcuyum. Şimdi ben 1 milyon 112 bin üyesi olan bir konfederasyonun genel başkanıyım. Cenab-ı Allah’a hamdediyorum. Türk-İş Başkanlığım devam ettiği sürece Demiryol işçilerine hizmet etmeye devam edeceğim. İşçiyi hiç satmadım, ülkemi hiç satmadım, Allah şahidimdir. Yanlış yaptım mı? Yaptım. Yapamadığım dönemler oldu ama hep işçiden, fakirden, ülkemden yana oldum. Demiryol-İş Genel Başkanlığından ayrılıyorum, haftaya aday olmayacağım Allah nasip ederse. Hakkınızı helâl edin. Ben hakkımı helâl ediyorum, hepinizden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Bayramlaşma programına, Tes-İş Genel Başkanı Ersin Akma, Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum