TOBB, piyasadaki yavaşlamaya değindi

118712.jpg

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, döviz, faiz ve enflasyonun üçünün birden yükseldiğini dile getirdi ve “Piyasada gözle görülür bir yavaşlama var, para dönmüyor” açıklamasını yaptı.

Hisarcıklıoğlu, piyasanın nabzını tutuklarını ve daha sonra bunları cumhurbaşkanına, hükümete ve bakanlara iletip acilen önlem almalarını talep ettiklerini belirtti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Rıfat Hisarcıklıoğlu, Çorum İli Odalar ve Borsalar Müşterek İstişare Toplantısı ve Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada bir süredir ekonomide çalkantı yaşandığına işaret etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Eldekini muhafaza etme dönemi. Tüccar ve sanayicimizin ticaret, üretim ve istihdam kapasitesini korumamız lazım. Kapanan her bir işletme, üretimi durduran her bir fabrika hepimizin, 80 milyonun kaybı demektir. Bizler her gün faizlerle, kurlarla ve her gün karşımıza çıkan farklı bürokratik mevzuatla mücadele halindeyiz. Bin bir türlü sıkıntı yaşarken devletimizden tek istediğimiz var, yanımızda olduğunuzu göstermesidir” ifadesini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum