Nihat Özdemir: Çanakkale Köprüsü şehitlerimize yakışan bir köprü olacak

nihat-ozdemir-canakkale-koprusu-sehitlerimize-yakisan-bir-kopru-olacak_ad8a673.jpg

Burak GEZEN- Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA) – ELEKTRİK tedarik şirketi CLK Uludağ Elektrik, Çanakkale’deki ilk Yetkili İşlem Merkezi’ni (YİM), Kepez Beldesi’nde hizmete açtı. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, en kısa süre sözleşme teklifini verdikleri 1915 Çanakkale Köprüsü için, "Şehitlerimize yakışan bir köprü olacak" dedi.
CLK Uludağ Elektrik, müşterilerine herhangi bir bedel ödemeden tahsilat başta olmak üzere abonelik, indirimli elektrik satışı, avantajlı tarifeler fatura ödeme gibi birçok işlem yapabilme imkanı sunan Yetkili İşlem Merkezi’ni Kepez Beldesi’nde hizmete açtı. Açılışa, Kepez Belediye Başkanı CHP’li Ömer Faruk Mutan, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ergüneş, Sezai Bacaksız, CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Çanakkale Bölge Yönetmeni Metin Erbil, Pratik İşlem A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yavuz, İş Geliştirme Müdürü Zülfikar Aslan ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılış öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, şunları söyledi:
"Burası Uludağ Elektrik’e bağlı Çanakkale Müdürlüğümüzün Pratik İşlem Ödeme Noktası. Elimizden geldiğince hizmeti bize abone olan müşterilerimizin ayaklarına kadar götürmek istiyoruz. Bundan önce bütün müşterilerimiz merkez binaya gitme mecburiyetindeydi. Biz istiyoruz ki evlerine en yakın noktaya kadar bu yapılacak işlemleri taşıyalım. Onun için böyle bir yatırımla başladık. Önümüzdeki günlerde Çanakkale Merkez, Ezine, Ayvacık, Çan, Gelibolu ve Lapseki’de de YİM’lerimizi müşterilerimizle buluşturacağız. Çanakkale’de 7 noktada aynı binayı, aynı konsepte, aynı düşünceyle açıyoruz. Çanakkale ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.
ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ
Geçen 26 Ocak’ta yapılan 1915 Çanakkale Köprüsü için ‘en kısa süreyi teklif eden’ Daelim-Limak-SK-Yapı Merkezi OGG Grubu içinde bulunan Limak Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, basın mensuplarının köprüye ilişkin sorularını da yanıtladı. Özdemir, şunları söyledi:
"Çanakkale köprüsü için ihalede verilen en düşük teklif bizim. Tabi daha bir karar verilmedi. Tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde yapılacak olan hesaplamalar sonunda devletimiz en uygun kararı verecektir. Onu bekliyoruz. Olursa elimizden gelen en iyi şekilde çalışmalara devam edeceğiz. Biz uzun zamandan beri bu projeye çalıştık. Teklifimizi verdik. Ülkemizin, milletimizin, vatandaşımızın hayrına iyi de bir teklif verdiğimizi düşünüyorum. İnşallah Allah da hayırlısını nasip eder. Bütün hedefimiz 2023’ten önce açmaktır. Dünyanın en uzun köprüsü olacak. Zaten uzunluğu da 2023 metredir. Türkiye’ye de bu yakışır. En yüksek barajı yapıyor. En uzun bölünmüş yolları, otoyolları yaptı. Denizin altından iki defa geçtik. Üçüncüyü geçeceğiz. Demiryolunu, karayolunu geçirdik. Şimdide hem demiryolu, hem de karayolunu geçiren projelerin peşinde devletimiz. Dünyanın en büyük ve en çok sayılan projelerini bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti yapmaktadır. Bu da Türkiye Cumhuriyetine yakışan bir köprü olur. Atalarımıza, dedelerimize, şehitlerimize yakışan bir köprü olacak. Kim yaparsa ülkemize hayırlı olsun." u.
Köprünün temelinin 18 Mart tarihinde atılacağını da belirten Özdemir, "Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın bu konuda bir açıklamaları var. Sayın Ulaştırma Bakanımız da geçen gün basın toplantısı ile bunu ifade ettiler. İnşallah hayırlı ve uğurlu olacak" dedi.

FOTOĞRAFLI

Nihat Özdemir: Çanakkale Köprüsü şehitlerimize yakışan bir köprü olacak

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum