Gürcistan’da Türk mobilya furyası

20180219AW310648_01.jpg

BURSA (İHA) – Bu hafta inşaat sektöründeki üyelerini KOSGEB destekli Almanya’daki fuara götüren İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), ikinci yurtdışı iş gezisini ise mart ayında mobilyacı üyeleri için Gürcistan’a yapacak. 

İTSO Başkanı Metin Anıl, 9-11 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Batum Mobilya Forumu’na katılmak isteyen üyeleri için KOSGEB destekli gezi programı hazırladıklarını söyledi. Metin Anıl, İnegöllü mobilyacılara yeni fırsatlar sunacak forumun, Türk tüketicilerin yanı sıra Gürcistan’daki mobilya toptancısı ve perakendecilerini, ayrıca mobilya üreticileri ve mağazacılarını bir araya getireceğini belirterek, “Programa katılacak üyelerimiz ikili iş görüşmeleri de yapabilecekler” dedi.

Mobilya Forumu’nun tüketici ve tedarikçilerin çıkarlarını eşit şekilde koruyarak, satıcı ve alıcı arasında arabulucu rolü üstlendiğinin altını çizen Metin Anıl, “Düzenleyeceğimiz gezi, bir taraftan İnegöl’ün mobilya ihracatının artırılmasına vesile olacak, diğer taraftan da Gürcistan’daki tüketicilere Türk mobilya ürünlerinin daha iyi tanıtılmasını hedefliyoruz. Gürcistan’daki ve Türkiye’deki mobilya şirketleri arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesine ve tecrübe paylaşımına da imkan sağlayacağımıza da inanıyoruz” dedi.

Öte yandan mobilya forumuna katılmak isteyen İTSO üyelerinden alınacak bin dolar ücretin, gidiş dönüş uçak biletleri, havaalanları arasındaki transferleri, sabah kahvaltılarını, öğle ve akşam yemeklerini, otel konaklamasını, rehberlik hizmetlerini ve toplantı giderlerini kapsadığı ve bu ücretin yarısının KOSGEB tarafından karşılanacağı belirtildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum